Najväčšie sci-fi histórie prichádza. Duna 2 práve dostala trailer a nechala nás v totálnom úžase

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový trailer na film Duna 2

Fremeni razia do vojny na piesočných červoch. Aj taký pohľad nám ponúka nový trailer na film Duna 2 (Duna: Časť druhá), ktorý nás nechal v nemom úžase. Je audiovizuálnym majsterštikom a hudobný skladateľ Hans Zimmer práve zaručil najepickejšiu filmovú ukážku našej generácie.

Vlastne všetko nasvedčuje tomu, že režisér Denis Villeneuve (Prvý kontakt, Blade Runner 2049) vytvoril najväčšie sci-fi histórie. K tomu si ešte môžeme pripočítať žáner vojnového veľkofilmu, pretože na rozdiel od prvej časti bude jej pokračovanie výrazne akčnejšie a „svalnatejšie“.

Duna: Časť druhá adaptuje druhú polovicu knihy autora Franka Herberta. V nej vedie Paul Atreides (Timothée Chalamet) vojnu proti barónovi Vladimirovi Harkonnenovi (Stellan Skarsgård), ako aj proti imperátorovi celého známeho vesmíru Shaddamovi IV (Christopher Walken).

Vrátia sa i ďalšie postavy z prvého filmu – Chani (Zendaya), Lady Jessica (Rebecca Ferguson), Stilgar (Javier Bardem), Gurney Halleck (Josh Brolin) či Glossu Rabban (Dave Bautista).

Duna 2
Austin Butler ako Feyd-Rautha Harkonnen, Zdroj: Warner Bros. Pictures

Okrem Padišach imperátora nám však Časť druhá predstaví aj rad nových charakterov. Napríklad jeho dcéru, princeznú Irulán (Florence Pugh), ktorá v živote Paula Atreidesa zohrá dôležitú úlohu. Proti nemu sa postaví Feyd-Rautha Harkonnen (Austin Butler), absolútne šialený zabijak, ktorý je režisérom popisovaný ako „olympijský majster meča spojený s psychotickým vrahom“.

Lady Margot stvárni francúzska herečka Léa Seydoux, zatiaľ čo jej manžela, grófa Hasimira Fenringa, by si mal zahrať Tim Blake Nelson. Poslednou neznámou ostáva malá sestra Paula, Alia Atreides – ktorá by mohla byť veľkým prekvapením filmu.

Florence Pugh ako princezná Irulán
Florence Pugh ako princezná Irulán, Zdroj: Warner Bros. Pictures

Najepickejšia trilógia všetkých čias?

Pred pár dňami sme informovali o tom, že scenár k filmu Duna 3 podľa knihy Spasiteľ Duny sa už píše. Až tá totiž skutočne uzatvára príbeh Paula Atreidesa. Režírovať bude opäť Denis Villeneuve a tak sa nám ponúka jasná myšlienka o tom, že vytvorí jednu z najepickejších filmových trilógií, aké sme kedy videli. Možno na ňu budeme raz spomínať tak, ako teraz na kultového Pána prsteňov

Počas štrajku hercov sa dátum vydania preložil na 29. február 2024. Čo hovoríte na nový trailer filmu Duna 2? Aj podľa vás bude film útočiť na titul najlepšieho sci-fi histórie? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

 1. Duna je matka sci-fi tohto žánru.
  Vo Villnueovom podaní je to najlepšie spracovanie. Teším sa že to bude trilógia.
  Som presvedčený o tom, že budeme na tieto jeho filmy spomínať ešte dekády.

 2. Úprimne nechápem čo je okolo toho taký hype. Žiadny príbeh. Žiadny extra vizuál. Nudná atmosféra. Takmer žiadna akcia… Ľudia sú dnes vážne už vymytí…

  • Ak Duna nemá príbeh, tak neviem aké filmy pozeráš.
   Duna je jedno z najväčších umeleckých diel v žánre sci-fi aké kedy kto napísal.
   A Villnuevove filmové spracovanie je fantázia, čo sa týka vyrozprávania príbehu, zvuku, hudby a vizuálneho spracovania. V prvom filme v podstate zoznamuje diváka s jednotlivímy postavami a ich vzťahmi a začiatok konfliktu medzi atreidmy, harkonanmi a immperatorom.
   Celkovo je duna natočená pre dospelé publikum a nie pre miléniálob ktorý vyrastali na precenovanom marvel univerze

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -