Marvel chystá nového Thanosa. Tentokrát začne vládnuť „Marvel ulici“

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Kingpin ako veľký záporák na „Marvel ulici“?

Už o pár dní príde na platformu Disney+ nový seriál, ktorý opäť jemne rozšíri obľúbené MCU. Aj napriek tomu, že sa bude seriál sústrediť najmä na bývalú záporáčku Mayu Lopez (Alaqua Cox), uvidíme veľa scéna aj s jej adoptívnym strýkom. Tým je Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio), známy aj ako Kingpin. Bude antagonistom nielen v jej sólovom seriáli – kartami zamieša vo viacerých Marvel projektoch.

Mayu sme prvýkrát videli v seriáli Hawkeye, kde bola pravou Fiskovou rukou. Keď ale zistila, že práve on dal zabiť jej otca, obrátila sa proti nemu a postrelila ho. Kingpin to ale prežil, a tak má teraz mladá protagonistka za chrbtom celý jeho gang. Aj napriek nevôli sa musí vrátiť domov, kde ju čaká nepríjemná konfrontácia so svojou rodinou a svojím odkazom.

Maya Lopez je nepočujúca protagonistka, ktorá ale dokáže napodobňovať bojové štýly svojich súperov. Veľa sa naučila práve aj od Wilsona Fiska, ktorého moc v MCU neustále rastie.

Producent seriálu Echo, Brad Winderbaum, v rozhovore pre ScreenRant dostal otázku, akú veľkú rolu bude mať Kingpin v budúcnosti a či sa nestane akýmsi „Thanosom pre Street-Level MCU“. Jeho odpoveď bola nasledujúca:

Ach, človeče, trafil si klinec po hlavičke. Nemôžem povedať príliš veľa. Len to, že ako kapitola v živote Wilsona Fiska táto je zásadná a pripravuje pôdu pre to, čo príde ďalej.

Fisk bol veľkým zvieraťom aj v komiksoch. Okrem toho, že vládol (nielen) podsvetiu New Yorku, bol hrozbou pre mnohých hrdinov. Medzi najsignifikantnejších patria určite Spider-Man a Daredevil, no bojovať s ním museli priamo alebo nepriamo viacerí. Daredevil v podaní Charlieho Coxa bude zároveň ďalšou z postáv, ktorá sa v seriáli Echo ukáže.

Seriál Echo bude výnimočný vo viacerých smeroch

V seriáli si ďalej zahrajú Chaske Spencer, Graham Greene, Tantoo Cardinal, Devery Jacobs, Zahn McClarnon alebo Cody Lightning. Projekt bude vo veľkej miere reprezentovať indiánsku kultúru, ktorú sme v MCU doteraz veľmi nevideli. Unikátom bude ale najmä preto, že jeho všetkých 5 epizód vyjde v jeden deň – 9. januára. Takýto spôsob vydania doteraz nemal žiaden ich seriál.

Echo bude zároveň prvým projektom, ktorý štúdio označilo bannerom Marvel Spotlight. Do tejto podskupiny MCU budú patriť seriály, prípadne aj filmy a televízne špeciály, ktorých príbehy budú viac zamerané na postavy a menej zamerané na väčšiu kontinuitu MCU. A aby toho nebolo málo, seriál bude mať prvenstvo aj v tom, že bude prvým MCU seriálom s hodnotením TV-MA (nevhodné pre deti do 17 rokov).

Chceli by ste vidieť Wilsona Fiska ako jedného z najväčších záporákov v MCU? Ktorým hrdinom by sa podľa vás mal postaviť?

Zdroje: gamespot.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -