Vysnívaný Star Wars film má dátum premiéry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mandalorián a Grogu má dátum vydania

Disney oznámilo termíny vydania viacerých ich očakávaných filmov. Ako informoval The Hollywood Reporter, vieme, kedy príde ďalší diel Trona, Toy Story aj nová Vaiana. Najpotešujúcou správou pre sci-fi fanúšikov je, že aj film Mandalorián a Grogu dostáva dátum vydania. Na najbližší Star Wars film si všal ešte poriadne počkáme.

Snímka Tron: Ares, ktorá bude nasledujúcim vstupom do série po 15 rokoch, je oznámená na október 2025. Nové Toy Story diváci uvidia v júli 2026 a na tento rok bolo z pôvodne plánovaného novembra 2025 posunuté aj pokračovanie Vaiany: Legendy o oceáne. Pre spoločnosť pôjde o poriadne nabitý rok, pretože práve v ňom príde aj pokračovanie príbehov z praďalekej galaxie.

Prvý Star Wars film od roku 2019

Posledný film zo sveta Hviezdnych vojen, deviaty diel Skywalker ságy s podtitulom Vzostup Skywalkera, sme videli ešte v roku 2019. Odvtedy sú nové príbehy prinášané fanúšikom prostredníctvom pribúdajúcich seriálov. Tie odštartoval Mandalorián, ktorý sa zároveň stále teší aj najväčšej popularite spomedzi všetkých Star Wars projektov.

Zatiaľ dostal tri série a časť jeho príbehov sa odohrávala aj v spin-offe Boba Fett: Zákon podsvetia. Vedúca osobnosť seriálu, Jon Favreau ,sa vyjadril, že scenáre pre štvrtú sériu sú už pripravené, avšak príbeh Mandaloriána sa skončí vo filmovej podobe. Snímku bude aj režírovať spolu so svojím dobrým priateľom a expertom na sci-fi univerzum – Davom Filonim. Produkovať bude Katheen Kennedy, predošlá riaditeľka Lucasfilmu.

Veľkolepé vyvrcholenie viacerých príbehov

Pokračovanie má dostať aj seriál Ahsoka, ktorého prvá séria nás nechala s poriadnym cliffhangerom. Nevieme, či sa pozrieme viac na púť jednej z postáv týkajúcej sa Bohov Mortisu, isté je však, že navrátený veľkoadmirál Thrawn bude pôsobiť ako poriadne hrozba.

Tieto tri spomenuté projekty sa majú spojiť práve v ambicióznom cross-overi Mandalorián a Grogu. Divákom zostáva čakať, ktoré dejové línie si tvorcovia nechajú, aby im silné spojenie postáv mohlo čeliť. Vieme však, že si na tento kúsok ešte dlhšiu dobu počkáme. Dátum vydania bol stanovený až na 22. mája 2026.

Čo hovoríte na to, že film Mandalorián a Grogu dostal až dátum v roku 2026? Bude pre vás čakanie náročné alebo ste neskorší termín predpokladali? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hollywoodreporter.com; variety.com; theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -