Najsledovanejšia seriálová epizóda v histórii je dostupná online. Tvorcovia prichystali špeciálne prekvapenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál M.A.S.H. je kompletne online

Ikona, ktorá dokázala priniesť humor aj do vojnového prostredia, je len jedna. Fanúšikovia sa k nej aj takmer 4 dekády po skončení radi vracajú, a preto pre nich prinášame skvelé správy. Ako informovalo TV Line, dostaneme nielen dvojhodinový špeciál s doteraz nezverejnenými zábermi, navyše je teraz konečne celý M.A.S.H. kompletne online.

Seriál zaviedol divákov do obdobia Kórejskej vojny, kde sme sledovali osudy 4077. poľnej nemocnice a jej členov. Pôvodne bol vytvorený film, na ktorý sa nadviazalo v roku 1972. Celkovo vzniklo 11 sérií, pričom epizódy mali bežne okolo 20 až 25 minút. Záverečná z nich s názvom Dovidenia, zbohom a amen však mala cez dve hodiny a dodnes drží rekord v sledovanosti za finále seriálu (videlo ju 106 miliónov divákov).

m.a.s.h. finale
Zdroj: Disney Plus

Záverečná epizóda stále chýbala

M.A.S.H. pribudol na Disney+ ešte počas júla minulého roka. Stále však išlo „iba“ o pôvodné epizódy, pričom tá najdôležitejšia, záverečná, chýbala. Teraz sa to však zmenilo a diváci si môžu milovaný vojnový sitcom pozrieť v celej jeho kráse. Jediným problémom pre divákov z našich končín môže byť  to, že pri nej chýba známy český dabing z TV Nova.

Takýmto spôsobom sa chce služba zrejme pripraviť aj na špeciálny dokument k 30. výročiu s podtitulom The Comedy That Changed Television, ktorý prinesú 1. januára 2024. V ňom sa stretnú doteraz žijúci herci. Budú sa spätne pozerať na seriál, ktorý im definoval život a získal 14 cien Emmy. Nebudú chýbať príbehy z osobných životov hereckých hviezd, zároveň však uvidíme doteraz nezverejnené zábery z nakrúcania a zákulisia.

Na budúci rok príde dojímavý špeciál

V špeciáli vystúpia Alan Alda ako kapitán Benjamin Franklin „Hawkeye“ Pierce a členovia jeho posádky Gary Burhoff ako Radar, Jamie Farr ako Max Klinger, Mike Farrell ako Hunnicutt a nebude chýbať ani Loretta Swit ako „šťabajzna“ Houlihanová.

Spomínať sa bude na Larryho Linvilla ako Burnsa, Harryho Morgana ako Pottera, Wyana Rogersa ako Trappera, Williama Christophera ako otca Mulcahyho alebo Davida Ogdena Stiersa ako Emersona Winchestera III., ale aj producenta a autora scenárov Larryho Gelbarta.

M.A.S.H. je konečne kompletne online so všetkými 256 časťami. Ide o skvelú správu pre dlhoročných fanúšikov, ale aj nových divákov, ktorí by si chceli televíznu ikonu konečne pozrieť v celej jej kráse. Zarytí fanúšikovia však dostanú aj nový špeciál, ktorý nás na dve hodiny zoberie na spomienkovú jazdu a ukáže aj doteraz nezverejnené zábery.

Patríte medzi fanúšikov M.A.S.H.-u alebo ste si ho vždy chceli pozrieť komplet? Dáte si prípadne opätovné sledovanie? Čo hovoríte na chystaný špeciál? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: tvline.com; disneyplus.com/sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -