RTVS chce tromfnúť Jojku a Markízu. Nový slovenský seriál bojuje o pozornosť divákov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dunaj má konkurenciu

Slovenskí diváci majú čoraz väčší výber programov. V televízoroch aktuálne dominujú seriály ako Dunaj, k vašim službám, Mama na prenájom alebo Pán profesor televízie Markíza, no tiež Nemocnica, V siedmom nebi či Nákupné maniačky TV Joj. O slovenského diváka teraz vlastným seriálom zabojuje aj verejnoprávna RTVS, ktorá onedlho prinesie  prvý diel dlho očakávaného seriálu Čas nádejí.

Najnovší seriál RTVS bude mapovať míľniky slovenskej histórie odohrávajúce na pozadí silného rodinného príbehu. Seriál Čas nádejí zachytáva osudy troch generácií jednej slovenskej živnostníckej rodiny v priebehu rokov 1914 až 1951.

Dramatické momenty, láska a odvaha

Diváci by sa mali pripraviť, že dosť možno zronia aj zopár sĺz. Dramatický dej plný emócií a napínavých zvratov však nebude plne fiktívny. Prostredníctvom seriálu budú môcť Slováci sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa. Už roky, v ktorých sa príbeh odohráva napovedajú, akým témam sa Čas nádejí nevyhne.

V seriáli uvidíme Prvú svetovú vojnu, rozpad Rakúsko-Uhorska, vznik Československej republiky, Druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie aj Február 1948. V kontexte toho diania sa nemenil len chod histórie, ale aj bežných ľudských životov. Okrem makroskopického hľadáčiku na svet sa tak pozrieme cez mikroskop aj na jednotlivcov a to, ako sa ich životy menili počas rokov.

cas nadeji
Zdroj: RTVS

Seriál poukazuje na túžbu po láske a obyčajnom naplnenom živote aj za cenu vzdoru a vzoprenia. Každé obdobie je pre hrdinov seriálu skúškou charakteru a morálnych zásad. Tvorcovia do zápletok seriálu určite skryli nejeden komentár na politiku i spoločnosť, ktoré sa možno budú dať aplikovať aj na svet 21. storočia.

Ako uvádza samotná RTVS, cieľom bolo spojiť malé rodinné dejiny s tými veľkými. Prostredníctvom seriálu chcú divákovi ukázať, čo sa nám deje so životmi, keď do nich vstúpia geopolitické zmeny.

Novinku odvysiela Jednotka na jar roku 2024. Prvý diel si slovenskí diváci pozrú v nedeľu 7. januára o 20:30 hod., pričom seriál Čas nádejí bude mať dokopy 8 častí. Vychádzať budú postupne počas nedeľného večerného prime-time každý týždeň.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -