Na slovenský trh dorazila absolútna novinka. Xiaomi vás chce presvedčiť jednou dôležitou vlastnosťou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najvýhodnejší vysávač na trhu?

Xiaomi nedávno predstavil svoju novú generáciu robotických vysávačov. Robot Vacuum X20+ je vlajková loď značky v tejto sfére, ktorá za výhodnú cenu sľubuje vysoký výkon a prémiové funkcie. Teraz je robotický vysávač konečne dostupný aj na Slovensku. Pozrime sa bližšie na detaily, prečo by pre vás mohol byť zaujímavý.

Čínsky výrobca dáva do popredia nasledujúce vlastnosti vysávača Robot Vacuum X20+: pokročilú navigáciu, výkonné vysávanie aj umývanie podláh a samovyprázdňovaciu stanicu pre prach aj vodu (zahrnuté v cene).

Xiaomi Robot Vacuum X20+ nezaostáva za konkurenciou a úspešne nadväzuje nad predchodcov. Firma si dala záväzok, aby v ňom nechýbalo nič, čo zákazníci považujú v sfére robotických vysávačov za potrebné.

Parametre vysávača sú sľubné, aj keď nie ohurujúce

Spoločnosť komunikuje, že kompaktný dizajn dovolí vysávaču dostať sa napríklad aj pod nízky nábytok a lepšie manévrovať po vašom byte. Faktom však je, že výška 97 mm zaostáva za konkurenciou. Napríklad žiadny z modelov Roomba, ktoré aktuálne predáva spoločnosť iRobot, nepresahuje 94 mm.

Čo sa týka hmotnosti, Robot Vacuum X20+ je prakticky priemerne ťažký s 3,67 kilogramami. Tento parameter však popravde nie je veľmi dôležitý – všimnete si to len vtedy, keď vysávač presúvate. Pre porovnanie, napríklad iRobot Roomba 900 váži až 4 kilogramy.

Pre orientáciu využíva nový robotický vysávač Xiaomi LDS laserovú navigáciu a systém S-Cross, ktorý dokáže rozpoznať nielen svoje okolie, ale aj objekty na zemi. Vysávač sa teda nenamotá na káble alebo zabudnutú ponožku, miesto toho ich jednoducho obíde.

Vysávač je vybavený dvoma rotačnými mopmi s otáčkami 180 za minútu pre pozmývanie podláh a disponuje sacím výkonom 6000 Pa.

Robot Vacuum X20+ počas čistenia dokáže detegovať koberec, kedy spomínané rotačné mopy automaticky nadvihne a vysuší v dokovacej stanici, aby vám ho nezamokril.

Stanica uchováva vrecko, ktoré sa plní po každom vysávaní. Nečistoty tak stačí vyhodiť raz za zhruba 2 až 3 mesiace. Zároveň tam nájdete 4-litrovú nádobu na dopĺňanie vody pre mopovanie.

Zariadenie podporuje ovládanie cez mobilnú aplikáciu Mi Home alebo hlasom cez Google Assistant či Amazon Alexa. Xiaomi Robot Vacuum X20+ dorazil na slovenský trh s cenou 479 eur na e-shope Xiaomi.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -