Ikonická komédia mala dostať pokračovanie s geniálnym príbehom. Netflix ho zarezal

Nenechajte si ujsť

Obľúbená klasika s Heathom Ledgerom mala mať pokračovanie

Príbeh o rytierovi dodnes patrí k obľúbeným filmovým klasikám. Historicko-dobrodružná snímka okrem skvelého príbehu a obsadenia ponúkla aj vzácne vyvážený mix akcie, romantiky i komédie a nielen vďaka Heathovi Ledgerovi sa z nej stal filmový evergreen. Režisér filmu Brian Helgeland nedávno pre Inverse odhalil, že v hre bolo aj pokračovanie, ktoré sa malo zamerať na dcéru hlavného hrdinu. To však kvôli algoritmom Netflixu nikdy nevzniklo.

Helgeland priblížil, že aj napriek tragickej smrti Heatha Ledgera chcel natočiť Príbeh o rytierovi 2. V hre boli dokonca dva veľké nápady. Podľa prvého malo ísť o pokračovanie zasadené do sveta pirátov, v ktorom záporák z prvého filmu gróf Adhemar (v prvom filme ho stvárnil Rufus Sewell) unesie Jocelyn (Shannyn Sossamon) do Konštantínopola.

Cestou ich loď napadnú piráti a dvojica sa ocitne v ich zajatí spoločne s ďalšími otrokmi. Jeden z nich mal mať na chrbte vytetovanú mapu k pokladu, kvôli tvrdohlavosti a neposlušnosti ho však piráti radi bičovali. Otroci na lodi sa preto striedali a prijímali trest namiesto neho, aby sa mapa nezničila.

TMDB

Príbeh vyzeral sľubne

Omnoho zaujímavejší vyznieva príbeh, s ktorým prišla herecká dvojica Paul Bettany a Alan Tudyk, ktorí si zahrali aj v prvom filme. Tí chceli natočiť pokračovanie aj bez zosnulého Heatha Ledgera, pričom v pokračovaní sa chceli zamerať na jeho dcéru, ktorá sa chce zúčastniť rytierskeho turnaja. To jej však zákon odopiera, pretože je žena, hlavná hrdinka by teda vyhľadala bývalú partiu svojho zosnulého otca, ktorá by jej pomohla s prípravou na rytiersky turnaj.

Podobný príbeh znie už veľmi slušne a zaujal aj filmovú spoločnosť Sony Pictures, ktorá chcela nápad ďalej rozvíjať. Na spoluprácu Sony Pictures oslovili Netflix, keďže Príbeh rytiera 2 mal putovať rovno do online priestoru. Netflix však nechal nápad prebehnúť cez svoje algoritmy a vyhodnotil, že podobný film by nebol úspešný. S tým sa celkom nestotožnil režisér Brian Helgeland, podľa ktorého je Príbeh o rytierovi jedným z mála filmov, ktorého popularita naprieč rokmi rastie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -