Oproti 1. sérii sú hlúpe. Nové časti seriálového megahitu trhajú rekordy, pôvodný tvorca ich kritizuje

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová séria True Detective nastavila nový rekord v sledovanosti, pôvodný tvorca ju aj tak nazýva hlúpou

True Detective stanovil nový rekord

Stanica HBO má najvyššie číslo v sledovanosti spomedzi svojich seriálov. Ako informoval ScreenRant, režisérke Isse Lopéz sa podarilo to, čo nedokázal ani predošlý tvorca. Jej štvrtá séria True Detective (Temný prípad) stanovila nový rekord v počte videní. Jej príbehová línia s podtitulom Night Country (Nočná krajina) prekonala aj milovanú prvú sériu, zrejme aj to pridáva na dôvodoch, prečo má autor originálu na štvrtú sériu ťažké srdce.

Nová séria presunula divákov na mrazivú Ajlašku, kde na výskumnej stanici za záhadných okolností zomrelo 8 mužov. Vraždy prichádzajú vyšetriť dve detektívky v podaní Jodie Foster a Kali Reis. Zakrátko sú konfontované s vlastnou minulosťou a čoraz viac mysterióznymi prvkami, ktoré sa nedajú ľahko vysvetliť.

true detective night country
Zdroj: themoviedb.org

Päť epizód videlo takmer 13 miliónov ľudí

Sľubovaný návrat ku koreňom prilákal k televíznym obrazovkám už pri premiére 14. januára až 2 milióny divákov. Druhú časť si pozrelo 2,6 milióna divákov, čo znamená až 28 % nárast. Už po tretej epizóde dokázal v sledovanosti prekonať celé série HBO hitov ako Boj o moc (4. séria s 7,9 milióna divákmi) alebo Biely Lotus, ktorého druhú séru videlo dohromady 8,6 milióna ľudí.

Poslednú piatu epizódu si aj napriek Super Bowlu pozrelo až 5 miliónov divákov. Celkový počet sledovateľov, ktorí si zapli True Detective: Night Country sa tak vyšplhal až na 12,7 milióna. Tým bol stanovený nový rekord na službe HBO Max. Štvrtá séria prekonala aj často obdivovanú prvú, ktorú videlo 11,9 milióna divákov.

trailer true detective night country
Zdroj: HBO

Nový príbeh nevie stráviť autor originálu

Na prvú sériu, v ktorej si zahrali hlavné úlohy Woody Harrelson a Matthew McConaughey, nedajú mnohí dopustiť. Patrí medzi nich aj jej režisér Nic Pizzolatto, ktorý venoval tej novej niekoľko nepekných poznámok. Portál NME si všimol niekoľko komentárov pod príspevkom na Instagrame, ktoré boli prezdieľané (cez snímku obrazovky) na sieti Reddit.

Jeden z užívateľov sa spýtal, či sa objaví v novej sérii Russ (McConaugheyho postava) a pridal, že sa dopočul, že sa tam má objaviť aj jeho otec ako duch. Na to Pizzolatto odpovedal, že určite nemal žiadnu spojitosť s príbehom a ak sa tam niečo také stane, tak určite nemajú obviňovať jeho. Dodal, že Matthew sa určite nemá objaviť, a ani by nechcel.

Nic Pizzolatto makes some interesting comments about Night Country on Instagram
byu/Magehunter_Skassi inTrueDetective

Nazval Night Country dokonca hlúpym

True Detective: Night Country tak mohlo stanoviť nový rekord, od pôvodného autora si však odnieslo ešte horšie poznámky. Ďalší používateľ sa spýtal, ako je možné, že bohatá rodina (a kult) Tuttlovcov zafinancovala arktickú expedíciu. Na to sa autor vyjadril „Haha. To je tak hlúpe.

Je pravdou, že seriál sa dočkal pomerne zmiešaného prijatia. Našlo sa nemálo kritiky, u divákov je však pomerne obľúbeným. Dokazuje to napríklad aj hodnotenie na ČSFd, ktoré sa dostalo na 68 % a v neposlednom rade čísla v sledovanosti. Divákov čaká v nedeľu 18. 02. šiesta a finálna časť série. Uvidíme, čo ešte dokáže priniesť.

Sledujete aj vy štvrtú sériu True Detective? Ak áno, čo na ňu hovoríte? Je podľa vás kritika pôvodného autora na mieste? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; nme.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -