Je toto naša budúcnosť? Znepokojivé sci-fi sa ukazuje v prvom traileri a zbiera nadšené ohlasy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na sci-fi The Beast

Prichádza trailer na film The Beast, ktorý nám dokazuje, že pôjde o naoriginálnejší sci-fi film za poslednú dobu. Hovorí o storočia sa tiahnucej tragédii, ktorú nedokážu vymazať ani technológie blízkej budúcnosti. Snímka v prvej ukážke naznačuje komplexný príbeh, ktorý divákom zamotá hlavu. Zároveň im novinka dá pocítiť des spolu s hlavnou postavou a ukáže poriadnu dávku tajomstva.

Ústrednou postavou je Gabrielle, ktorú hrá Léa Seydoux. Po Death Stranding či Zločinoch budúcnosti sa ukazuje v ďalšom komplikovanom vedecko-fantastickom projekte. Zavedie nás do roku 2044, kde umelá inteligencia ovláda takmer všetky aspekty ľudských životov. Spravila z nás stoické a chladné bytosti, pretože si ľudia dokážu mazať nielen svoje spomienky, ale aj pocity.

Tragédia v troch časových obdobiach a fatálne následky

Protagonistka sa začne rozpamätávať na svoje minulé životy a aby sa ušetrila bolesti, rozhodne sa využiť stroje. Ani tie ju však nedokážu zachrániť od toho, aby sa znovu a znovu zamilovávala do Louisa (George MacKay). Prvý raz v Paríži na sklonku 19. storočia, kde za ním uteká od svojho chladného manžela, cez Los Angeles na počiatku 21. storočia až do budúcnosti.

Snímka nám tak poskytuje náhľad na tri rozličné časové roviny. V nich sa budú ohýbať pravidlá toho, čo AI budúcnosti dokáže s našim vedomím a dokáže nám, že vykúpenie nikdy nemôže prichádzať bez bolesti. Otázkou stále zostáva, či sa Gabrielle a Louis dokážu dočkať šťastného konca alebo budú stále dookola opakovať chyby minulosti.

lea seydoux george mckay the beast
Zdroj: tmdb.rog

Snímka zbierala pochvaly na filmovom festivale

The Beast pochádza z francúzskej produkcie, pracuje na nej známy tvorca Bertrand Bonello. Poznať ho môžeme vďaka drámam Nevestinec, Nocturama či životopisnému kúsku Saint Laurent.

Film už bol uvedený na filmovom festivale v Toronte, kde si vyslúžil pochvalu kritikov. The Guardian ho nazýva „znepokojivým snom o budúcnosti a minulosti“, The Collider o ňom hovorí ako „monumentálnej a hrozivej vedecko-fantastickej ceste“. Diváci si ho budú môcť vychutnať od 28. februára, na kedy je stanovená premiéra.

Zamotal trailer na film The Beast hlavu aj vám? Čo hovoríte na toto jedinečné sci-fi, kde ani s pokročilými technológiami nedokážeme uniknúť emóciám? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Janus Films 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -