Taika Waititi by chcel režírovať film podľa sci-fi knihy Klara and the Sun

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Taika Waititi by chcel film Klara and the Sun

Režisér Taika Waititi by chcel knihu Klara and the Sun spracovať ako film. Momentálne vedie vyjednávania so zástupcami Kazuo Išiguru, ktorý príbeh napísal. Predminulý rok sa stal na niekoľko týždňov jednotkou medzi sci-fi dielami a patrí medzi bestsellery podľa New York Times.

Dej nás privádza do blízkej budúcnosti, kde sú budovaní androidi s označením Umelý priateľ. Majú poskytovať dospievajúcim deťom spoločnosť, kamarátstvo a oporu. Klara je iná ako všetky ostatné. Jej vnímavosť a schopnosť učiť sa dokáže predčiť aj novšie modely.

kazuo išiguro klara and the sun
Zdroj: eveningstandard.com

Citlivý náhľad na emócie očami androidky

Stále však sedí na polici vo svojom obchode. Tu ale sleduje prichádzajúcich ľudí a okoloidúcich, pričom ich analyzuje – a to aj na emočnej úrovni. Dúfa, že si ju niekto zoberie, čo sa podarí pri dievčati menom Josie. Jej rodina však prechádza náročným obdobím a tak ich životy zachraňuje netradičná hrdinka.

Kniha sa stala nielen dobre predávanou, ale má na konte aj niekoľko ocenení. Vďačí za to jedinečnému zobrazeniu emócií, ktoré sú predkladané cez optiku mechanického dievčaťa. To sa však môže ukázať viac komplexné, ako by išlo o ľudské oči. Hovorí tak o neustálej nádeji, priateľstve a neposlednom rade láske (kde je motív, či je umelá inteligencia schopná milovať, úplne inovovaný).

Klara And The Sun Dahvi Waller
Zdroj: deadline.com

Scenáristka je známa, získa si ju tento režisér?

Takýto kúsok iste nebude ľahké preniesť na veľké plátno. Do podoby filmu by však mala dielo preniesť scenáristka Dahvi Waller, ktorá písala diely Mad Men či Mrs. America. Na režisérsku stoličku by sa chcel posadiť, ako bolo spomenuté, Waititi. Ak by aj možnosť viezť snímku získal, otázkou by bolo, kam by medzi jeho projekty spadala.

Vieme, že sa chystal pracovať na Star Wars filme (aj keď sú správy o ňom často premenlivé). Ďalej chce preniesť kultové anime Akira do hranej podoby. Zase opačne, do seriálovej podoby by chcel preniesť sci-fi/fantasy film Time Bandits z 80. rokov. Jedno je však isté – ešte tento rok v novembri uvidíme jeho športovú dramédiu Aspoň jeden gól.

Mal by podľa vás získať Taika Waititi práva na sfilmovanie knihy Klara and the Sun? Poznáte toto sci-fi dielo? Čítali ste ho? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -