Michael Fassbender ako blonďavý smoliarsky futbalový tréner vo filme od Taika Waititiho? Sleduj prvý trailer na Next Goal Wins

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Next Goal Wins

Prichádza trailer na Next Goal Wins, film, ktorý je neuveriteľnou futbalovou komédiou. Je totiž podľa skutočného príbehu (ktorý sa v podstate takmer takto stal). Hlavnú úlohu v ňom hrá Michael Fassbender a stáva blonďavým trénerom Thomasom Rogenom, ktorý má poriadnu smolu.

Začiatkom vidíme, ako sa snaží obhájiť pred komisiou, ktorú tvoria Will Arnett, Rhys Darby či Elizabeth Moss. Tí mu však oznamujú, že bude vyhodený, má len jednu šancu ako vo svojej práci (a vášni) pokračovať – bude trénovať tím na Americkej Samoe. Ten prehral na majstrovstách v roku 2001 s obrovským rozdielom 31:0. Aj to popisuje dokument od Mikea Bretta Stevena Jamisona, z ktorého snímka vychádza.

Podľa skutočného príbehu, ktorý sa v podstate takmer takto stal

Režíruje Taika Waititi, ktorý si tu samozrejme strihne aj nejaké to cameo (tancujúci kazateľ s veľkými fúzmi, prečo nie). Vidíme, že do filmu vkladá svojský, ale o niečo viac sa pri zemi držiaci humor. Ten ho neopúšťa ani keď sa v ukážke sám označuje za človeka, čo prehral ceny za Králička Joja či Thor: Ragnarok (avšak od losera prichádza príbeh o výhre)

Cesta k jeho zrealizovaniu tiež nebola ľahká. Pôvodne na ňom pracoval ešte v roku 2018, keď bol do hlavnej role obsadený Armie Hammer. Štastím však bolo, že sa snímka zdržala a herca mohol po kontroverziách a obvineniach preobsadiť. Fassbender je ale iste skvelou voľbou, pretože už po dvoch minutách ho radi vidíme ako unortodoxného kouča, ktorý chce z odpadlíkov spraviť šampiónov (aj keď na to bude potrebovať veľa alkoholu a dní).

next goal wins
Zdroj: imdb.com

„Kouč, máte najťažšiu prácu na ostrove“

Vo filme si zahrá viacero austrálskych, zélandských či priamo samojských hercov. Spoznať môžeme napríklad Uliho Latukefu, ktorý sa preslávil hraním mladého Dwaynea Johnsona. Priamo zo Samoi je aj Kaimana, nebinárna osoba, ktorá si zahrá prvého nebinárneho hráča Jeiyaha Saeulu, ktorý sa vo FIFE objavil. Túto sviežu športovú komédiu si budeme môcť pozrieť v kinách od 17. novembra, čím sa odváži konkurovať aj disneyovke Wish.

Pobavil vás trailer na Next Goal Wins? Ako hodnotíte Michaela Fassbendera ako blond futbalového trénera s poriadnou dávkou smoly? Myslíte si, že čaká Waititiho úspech? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -