Hraný seriál Blade Runner 2099 dostal od Amazonu zelenú

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný seriál Blade Runner 2099

Hraný seriál Blade Runner 2099 bol potvrdený Amazonom pre ich streamovaciu službu Prime Video. Neo-noirový sci-fi svet sa rozrastie o ďalší projekt z dystopickej budúcnosti. Ako výkonný producent bude pre neho slúžiť režisér pôvodného filmu, Ridley Scott.

Ten v roku 1982 priniesol adaptáciu románu Philipa K. Dicka s Harrisonom Fordom a tak aj prelomový sci-fi kúsok. Pokračovanie prišlo až po dlhých rokoch, keď ho priniesol v roku 2017 režisér Denis Villeneuve. Nesie názov Blade Runner 2049 a je oslavované ako jedno z najlepších filmových pokračovaní.

blade runner
Zdroj: imdb.com

Režisér pôvodného filmu aj scenárista pokračovania na palube

Práve na neho nadviaže nový seriál, ktorý sa bude, zrejme podľa názvu, odohrávať o 50 rokov neskôr. K projektu je pripojený aj scenárista Michael Green, tentoraz však bolo potvrdené, že autorom scenára nebude. Ten prinesie autorka Silka Luisa (Shining Girls), ktorá bude zároveň aj vedúcou osobou pri seriáli.

klip z filmu Blade Runner 2049
Zdroj: empireonline.com

Pre Amazon je to pocta

Vedúce osobnosti z Amazon Studios vyjadrujú svoje nadšenie ohľadom nadchádzajúceho projektu. Hlava televíznej produkcie, Vernon Sanders, povedal:

„Pôvodný Blade Runner, ktorého režíroval Ridley Scott, je považovaný za jedno z najviac vplyvných a najväčších sci-fi filmov všetkých čias. Preto sme nadšení, že môžeme predstaviť Blade Runner 2099 našim Prime Video zákazníkom po celom svete. Sme poctení, že môžeme pokračovať v spolupráci s Ridleym, jeho Scott Free Productions, Alcon Entertaiment a pozoruhodne nadanou Silka Luisov. S nimi zachová Blade Runner 2099 intelekt, témy a ducha svojich filmových predchodcov.“

Latka nastavená vysoko, scenár je provokatívny

Ako uvádza, za produkciou bude stáť nielen spoločnosť Scotta, ale aj Alcon Entertaiment. Jej zakladajúci členovia a riaditelia Andrew Kosove a Broderick Johnson vyjadrili tiež svoje nadšenie. Hovoria, že latka je po predošlých vstupoch do značky nastavená vysoko, ale veria, že dokážu dodržať jej štandardy. K tomu by mal poslúžiť aj „provokatívny príbeh, ktorý Silka vytvorila“.

Seriál Blade Runner 2099 bol naznačovaný Ridleym Scottom už skôr. Respektíve, ešte počas minulého roka, po uvedení anime Blade Runner: Black Lotus, sa vyjadril, že sa chystá aj hraný seriál. Počas novembra potvrdil, že sa už píše pilotný diel a akási „Blade Runner biblia“. Projekt zatiaľ nemá stanovený dátum vydania.

Páči sa vám, že Blade Runner sa bude ďalej rozvíjať seriálom? Máte radi túto oslavovanú sci-fi značku? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -