Disney v prvom videu predstavuje aj fantasy seriál American Born Chinese

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Disney predstavuje seriál American Born Chinese

Disney na svojej víkendovej akcii D23 Expo prinieslo množstvo noviniek o svojich chystaných projektoch. Priniesli aj prvú ukážku na fantasy dobrodružný seriál American Born Chinese. Teraz ju uviedli verejne a ukazuje nám prepracované akčné sekvencie aj slová hercov a tvorcov o tom, čo od nej čakať.

Séria je založená na grafickej novele, ktorú vytvoril Gene Luen Yang. Sleduje príbeh na prvý pohľad obyčajného tínedžera Jin Wanga (Ben Wang). Keď počas prvého školského dňa na strednej spoznáva nového žiaka, dostáva sa do kolízie svetov a súboja medzi postavami z čínskej mytológie.

american born chinese
Zdroj: supataiment.com

Známi herci ako postavy čínskej mytológie

V úlohách jednotlivých bohov či mystických bytostí tu uvidíme známe herecké tváre. Daniel Wu vystupuje ako Sun Wukong, dobre známy opičí kráľ. Michelle Yeoh bude  Guanyin, bohyňou milosrdenstva z čínskeho budhizmu. Ďalšími hercami budú Yeo Yann Yann ako Christine Wang, Chin Han ako Simon Wang, Ke Huy Quan ako Freddy Wong, Jimmy Liu ako Wei-Chen či Sydney Taylor ako Amelia.

Ako vedúci seriálu aj jeho výkonný producent pôsobí Kelvin Yu známy pre seriál Bob’s Burgers. Ďalším producentom a hlavne režisérom je Destin Daniel Cretton, ktorého môžeme poznať ako tvorcu marvelovky Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Režisérskymi hosťami budú pre štvrtú epizódu Peng Zhang (tvorca kaskadérskych kúskov pre Križovatku smrti či Posledného samuraja) a pre šiestu epizódu Lucy Liu.

Bojové umenia, mágia aj problémy dospievania

Vystupujúci herci aj tvorcovia vo videu nám hovoria o tom, že pôjde o skúmanie kultúrnych fenoménov aj cez optiku dospievania. Zároveň ale sľubujú, že to bude plné mágie a drsnej akcie. A presne to nám aj dokazujú skvele zostrihanými bojovými sekvenciami plnými umenia.

Režisér hovorí, že nemôžu mať lepší priestor ako Disney+ na prinesenie tohto seriálu. Nachádzajú sa na ňom klasické príbehy ako Popoluška či Malá morská víla a tak je čas aj na postavy, ktoré poznáme z čínskych filmov. American Born Chinese príde na túto službu v ešte nešpecifikovaný dátum na budúci rok.

Páči sa vám tento fantasy seriál plný postáv z čínskej mytológie? Pozriete si ho na Disney+? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -