Percy Jackson prichádza do Tábora polokrvných, ukazuje prvý teaser na seriál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Percy Jackson dostáva prvý teaser

Disney nezabudlo pri víkendovej udalosti D23 Expo ani na očakávanú adaptáciu obľúbenej fantasy knihy pre mladistvých. Percy Jackson and the Olympians tak dostáva prvý teaser. Sprevádza ním samotný hlavný hrdina, ktorého teraz stvárnil Walker Scobell, známy napríklad z filmu The Adam Project.

Neprezrádza nám veľa, iba odhaľuje ťažký údel tých, ktorí sú potomkami bohov. Ukazuje nám príchod do Tábora polokrvných, kde sa na malý moment objavia niektorí ďalší hrdinovia. Cez helmy ich je náročnejšie identifikovať, ale vidíme, že chýbať nebudú ani ikonické oranžové tričká.

Mladý Percy spoznáva bájny svet

Seriál je založený na úspešnej knižnej sérii od Ricka Riordana. Tá už bola raz adaptovaná, keď sme dostali film podľa prvej knihy a to Zlodej blesku. Aj napriek bohatosti zdrojového materiálu si získala u divákov priemerné hodnotenia. Vzniklo však aj pokračovanie s názvom More oblúd. Tu hodnotenia išli ešte nižšie, preto sa nepokračovalo. Až v roku 2020 samotný autor oznámil nové, seriálové spracovanie.

Dej sa zameriava na chlapca menom Percy, ktorý do svojich 12 rokov žije normálnym životom. Vtedy sa jeden z jeho učiteľov premení na monštrum, ktoré sa ho pokúsi zabiť. Jeho mama mu tak musí povedať pravdu – je polobohom. Cestuje tak do tábora, kde stretne celú partiu podobných detí a prichádza do kontaktu so svetom, ktorý považoval za bájny.

percy jackons detské obsadenie
Zdroj: tvguide.com

Vitajte, polobohovia!

Na čele okrem neho stoja aj ďalší dvaja členovia – Grover Underwood, ktorý je satyrom a Annabeth Chase, dcéra bohyne Atény. tu si ich zahrajú Aryan Simhadri a Leah Sava Jeffries. Sally, Percyho mamu, si zahrá Virginia Kull.

Ďalšími oznámenými hercami sú Megan Mullally, Glynn TurmanTim SharpDior GoodjohnOlivea Morton Charlie Bushnell. Veľkým lákadlom je Jason Mantzoukas (známy hlavne z Brooklyn-99), ktorý si zahrá vedúceho tábora známeho ako Pán D. Alebo inak – boh Dionýzos.

Percy Jackson dospelé obsadenie
Zdroj: thenerdstash.com

Príchod až o dva roky

Percy Jackson and the Olympians ani jeho teaser neukazujú presný dátum vydania, stále vieme iba rok 2024. Skvelou správou stále zostáva, že za seriálové spracovanie od Disney sa postavil aj samotný autor kníh. Pilotný diel pripravoval so scenáristom Jonom Steinbergom a jeho réžiu si zobral na starosť James Bobin (Alica v krajine za zrkadlom alebo Mupeti).

Nalákala vás krátka ukážka ešte viac na seriál Percy Jackson and the Olympians? Tešíte sa na nové spracovanie od Disney? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -