Ďalšia hraná sekvencia z Ricka a Mortyho je tentoraz variácia na obľúbenú epizódu Pickle Rick

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Hraní Rick a Morty odkazujú na epizódu Pickle Rick

Počas víkendu sa nám objavila priamo od stanice Adult Swim hraná ukážka seriálu Rick a Morty. Role šialeného vedca sa ujal Christopher Lloyd (Návrat do budúcnosti) a jeho vnuka Jaeden Martell (horor To). Klip sa stal absolútne virálnym a koloval internetom (aj prostredníctvom nášho webu) rýchlosťou blesku. Preto nie je prekvapením, že prinášajú druhú hranú sekvenciu seriálu Rick a Morty, tentoraz variáciu na obľúbený diel Pickle Rick.

A ak hovoríme o obľúbenom, je to ešte veľmi silné podceňovanie. Diel videlo 2,3 milióna divákov po celom svete a získalo si samé pozitívne ohlasy a kultový status. Vznikajú na neho samostatné fan fikcie, bola podľa neho spravená dosková karta a je vďačným meme formátom. A aby toho nebolo málo, táto epizóda si odniesla cenu Emmy (Primetime Emmy Award).

Najlepšou animovanou epizódou sa stala Pickle Rick
Najlepšou animovanou epizódou sa stala Pickle Rick; Zdroj: imdb.com

„I’m Pickle Riiiick“

Na prvý pohľad má jednoduchú premisu. Rick sa chce za každú cenu vyhnúť rodinnej terapii a tak podstúpi krajné riešenie – premení sám seba na nakladanú uhorku. Zhodou okolností ale skončí v kanáli, kde nie je nikto, kto by mu mohol pomôcť. Práve jeho vynaliezavosť v tejto chvíli a schopnosť bojovať aj v tejto podobe si získala fanúšikov.

V minulej hranej sekvencii sa objavuje známy zelený portál, z ktorého vychádzajú hrané verzie Ricka Sancheza a Mortyho. Tvorcovia zo stanice Adult Swim nám hovoria o tom, že toto sú alternatívne verzie z vesmíru C-132, pričom dej seriálu sa odohráva vo vesmíre C-137.

Rick sa nepoučil a znovu sa premenil na uhorku?

V druhom hranom klipe seriálu Rick a Morty si berú do hľadáčika spomínanú epizódu Pickle Rick, ktorej scenár vytvorila Jessica Gao. Morty pristupuje k pracovnému stolu, na ktorom uvidí kyslú uhorku. Okamžite si začne robiť starosti a prihovorí sa jej „Rick, spravil si to zase, že áno? To si sa nič nenaučil z posledného razu?“

Samozrejme, že vieme, na čo z popisu epizódy narážal. Lenže tu sa zrazu objaví Rick, odhryzne si veľký kus z uhorky a odpovedá „Robíš si zo mňa srandu? To nikdy!“ Vidíme, že momentu vedia dať vtipný zvrat aj v pársekundovom videu.

Christopher Lloyd je za túto zábavu

Druhý klip je skvelým momentom, pretože sme ešte počas víkendu nevedeli, či Christophera Lloyda uvidíme iba na jeden raz alebo opakovane. Že sa práve tento herec ujal úlohy hraného Ricka, bolo splneným snom fanúšikov.

Seriál Rick a Morty totiž začínal ako paródia na jeho ikonickú trilógiu Návrat do budúcnosti (pôvodne sa aj volal The Animated Adventures of Doc and Marthi). Vidno, že si herec vie uťahovať aj sám zo seba a vôbec s tým nemá problém.

názvy epizód seriálu rick a morty
Zdroj: techradar.com

Dobre načasované pri finále

Ešte v roku 2018 povedal v rozhovore pre magazín Phoenix New Times, že by bolo zábavné sa tam objaviť. Teraz dostal otázku o tom, či sa neobáva toho, že by to mohlo ohroziť prípadné pokračovanie Návratu do budúcnosti. Myslí si, že to nebude problém a nemalo by ho to zastavovať v niečom takomto.

Tvorcovia presne vedia, kedy nám podobnú vec priniesť. Druhý hraný klip totiž prišiel iba pár hodín pred premiérou finálneho dvojdielu. Ten si budeme môcť vychutnať dnes už aj u nás a zakončí piatu sériu, ktorá sa začala vysielať v júni.

Ako sa vám páčila druhá hraná sekvencia zo seriálu Rick a Morty, ktorá odkazuje na epizódu Pickle Rick? Máte aj vy radi tento diel? Už ste si stihli pozrieť aj finále? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -