Percyho Jacksona tentoraz obsadili správne. V novom seriáli si ho zahrá hviezda z filmu The Adam Project

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Walker Scobell ako Percy Jackson

Postava Percy Jackson je v dnešnej dobe medzi knižnými fanúšikmi už pomerne známa. Do povedomia sa dostala taktiež aj cez dva filmy, nakrútené na námety kníh, no tie neboli veľmi úspešné. Štúdio Disney sa tak rozhodlo, že vytvorí lepšiu verziu v podobe seriálu s názvom Percy Jackson and the Olympians. Po novom už vieme aj to, z koho sa stane Percy Jackson – bude to mladá vychádzajúca hviezda Walker Scobell.

Knižná séria Percy Jackosn sa zameriava na mladého, na začiatku prvej knihy 12-ročného chlapca, ktorý zistí, že je synom prastarého gréckeho boha. Život sa mu v tom momente obráti hore nohami. Percy je nútený naučiť sa bojovať, aby ochránil seba aj svojich blízkych pred starovekými krvilačnými príšerami. To ale nie je všetko. Zároveň sa stal aj súčasťou väčšej vojny, o ktorej si kedysi myslel, že patrí iba medzi mýty a legendy.

Percy Jackson and the Olympians
Zdroj: cup-sport.com

Obsadenie je konečne správne

Percyho sme už na obrazovkách mohli vidieť dvakrát, a to vo filmoch Percy Jackson: Zlodej blesku (2010) a Percy Jackson: More oblúd (2013). Oba filmy neboli kriticky ani divácky úspešné. To hlavne preto, že ich dej sa až príliš odkláňal od kníh a tiež preto, lebo obsadili starších hercov. Logan Lerman, ktorý hral Percyho v oboch filmoch, mal totiž už v prvom filme cez dvadsať, pričom jeho Percy na dvanásť nevyzeral ani zďaleka.

To sa mnohým nepáčilo a určite to neprispelo k tomu, aby sa filmy stal úspešnými. Najnovšie bol ale do tejto role v Disney+ seriáli obsadený herec Walker Scobell. Ten nedávno zahviezdil vo filme The Adam Project ako mladšia verzia postavy hranej Ryanom Reynoldsom. Za zvládnutie svojej role Scobella mnohí chválili a tak niet divu, že stvárni Percyho. A do obsadenia úplne sedí, pretože herec má zhruba taký vek, aký mal v prvej knihe aj Percy.

Nakrúcanie má začať už v lete

Jediným problémom je to, že Walker Scobell má blond vlasy, zatiaľ čo Percy ich mal tmavo-čierne. To ale v dobe parochní a farieb na vlasy nebude určite pre maskérov žiadny problém. Čo sa týka samotného seriálu, na tom sa pracuje už roky, no až nedávno dostal od štúdia zelenú. Jeho tvorcami sú Rick Riordan, autor pôvodných kníh, a Jon Steinberg (The Old Man), ktorí aj napíšu scenár pre pilotnú epizódu.

Prvú epizódu zrežíruje James Boblin (The Mysterious Benedict Society). Všetci traja pritom budú aj výkonní producenti. Nakrúcať majú začať už v lete, a to aj napriek tomu, že okrem Percyho nevieme, kto bude hrať ostatné postavy. Prvá séria by sa mala zamerať na dej prvej knihy, a teda na lúpež vladárskeho blesku boha Dia. Z tejto krádeže obvinil Percyho, ktorý sa musí vydať na výpravu, chytiť pravého zlodeja a vrátiť blesk Diovi ešte pred tým, ako bude neskoro.

Čo hovoríte na toto obsadenie? Bude z mladého Walkera Scobella dobrý Percy Jackson?

Zdroj: deadline.com, hollywoodreporter.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -