Obrovská lúpež v Bratislave. Rovnakým spôsobom znovu vykradli tu istú predajňu Apple

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Druhýkrát vykradli predajňu Apple v Bratislave

Pred 3 mesiacmi v januári sme informovali o vykradnutom obchode iStyle v bratislavskom nákupnom centre OC Central. Ku krádeži došlo v skorých ranných hodinách 25. januára. Teraz, o štvrť roka neskôr, znova vykradli tú istú predajňu a odcudzili ďalšie Apple výrobky.

Na zemi sa nachádzalo rozbité sklo a polícia SR vyšetruje lúpež. Ako informuje Juraj Hajdin z TV JOJ na svojom Facebooku, štýl krádeže veľmi pripomína incident spred troch mesiacov. Nie je jasné, či je zaňho zodpovedná tá istá skupina zlodejov alebo sa januárovým činom len inšpirovali.

Podľa informácií TV JOJ bolo tentokrát pri lúpeži v iStyle prítomných 6 páchateľov. Na mieste rozbili hrubé sklo výkladu a nahádzali elektroniku do vriec. Následne ušli z miesta činu na aute typu SUV. Auto neskôr našli s prederavenými pneumatikami pri autoservise na Bajkalskej ulici.

Polícia SR aktuálne vyšetruje súvislosť tohto prípadu s činom, ktorý sa stal v tom istom autoservise na Bajkalskej ulici v danú noc. Páchatelia (údajne cudzinci) počas noci ukradli auto zo servisu. Rozbili okno na vozidle značky Volkswagen Passat a vyrazili ním elektrickú bránu. Na mieste sa v tom čase nachádzal aj strážnik.

Auto ukradli presne 36 minút potom, čo bola vykradnutá predajňa Apple v OC Central. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o tých istých páchateľov, definitívne spojenie týchto dvoch incidentov však ešte polícia prešetruje.

policia
Zdroj: Facebook / Juraj Hajdin TV JOJ

Ako prebiehala lúpež z januára

Portál Noviny.sk po prvej lúpeži predajne Apple zariadení iStyle v bratislavskom OC Central informoval, že na mieste sa nachádzali traja alebo štyria páchatelia. Zlodeji sa vtedy na miesto doviezli v bielom Audi s čiernou strechou, pri krádeži rozbili výklad a nechali po sebe roztrieštené sklo. Páchatelia následne ušli po Miletičovej ulici, pravdepodobne s veľkým množstvom elektroniky.

Aj v tom čase malo ísť o cudzincov, vyzerá to teda tak, že v Bratislave operuje gang zlodejov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -