Trailer na The Good Nurse – Jessica Chastain a Eddie Redmayne v skutočnom zločine, ktorý otriasol svetom medicíny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Good Nurse

Ešte pred premiérou na filmových festivaloch vydáva Netflix trailer na The Good Nurse. Ide o triler podľa skutočných udalostí o zločine, ktorý otriasol svetom medicíny. Zdravotník totiž zabil stovky ľudí bez toho, aby sa ich vôbec dotkol. Hlavné úlohy stvárňujú držitelia Oscarov – Jessica Chastain a Eddie Redmayne.

Chastain bude Amy Loughren, zdravotná sestra, ktorá je matkou dvoch dievčat a vo svojej práci toho začína mať nad hlavu. Čaká na zlepšenie situácie, keď jej je na nočné zmeny pridelený nový kolega Charlie Cullen (Redmayne). Rýchlo sa s ním spriatelí, od jeho príchodu sa však začne v jej nemocnici zvyšovať počet zomretých osôb.

Zdravotník, ktorý pripravil o život cez 300 pacientov

Zapletie sa tak do reálneho vyšetrovania, keď sa zložky snažia prísť na to, kto stojí za podávaním inzulínu so smrteľnými následkami pacientom. Snímka je založená na skutočnej udalosti, Cullen bol ozastných sériovým vrahom, ktorý na nemocničnom lôžku pripravil o život vyše 300 pacientov.

Urobil tak počas svojej 16-ročnej kariéry. Celý čas veril, že takto trpiacim pomáha a poskytuje im humánny spôsob odchodu z tohto sveta bez bolestí. Problémom však je, že viacero z týchto pacientov mohlo byť zachránených. Vyšetrovanie bolo ukončené v roku 2003, keď bol odsúdený na doživotie. V roku 2013 tento príbeh v knižnej podobe vydal Charles Graeber.

The Good Nurse Eddie Redmayne
Zdroj: comingsoon.net

Hrozivá skutočná udalosť od talentovaných tvorcov

Práve z nej vychádza aj scenár, ktorý vytvorila Krysty Wilson-Cairns. Stojí aj za snímkami 1917 alebo Posledná noc v Soho. Réžiu si zobral na starosť dánsky filmár Tobias Lindholm. Okrem dvojice oceňovaných hercov si zahrajú aj Nnamdi AsomughaNoah Emmerich a Kim Dickens.

Herečka skvele stvárňuje postavu unavenej sestričky, ktorú nahlodávajú pochyby a začne sa pri prebiehajúcom vyšetrovaní obávať aj o bezpečnosť svojich detí. Redmayne zase skvele zosobňuje zdravotníka, ktorý postupne prepadá svojmu vnútornému zlu. Film nás vo väčšine scén zavedie medzi štyri steny nemocnice, aby ešte umocnil bezmocnosť a skľúčenosť.

Jessica Chastain The Good Nurse
Zdroj: netflix.com

Kriminálny triler uvidíme na jeseň

Trailer na The Good Nurse odhaľuje aj dátumy vydania. Svoju premiéru mal na filmovom festivale v Benátkach počas víkendu. Do vybraných kín sa dostane 19. októbra a na streamovaciu službu bude uvedený pre široké publiku 26. októbra.

Páči sa vám ukážka na skutočné krimi a triler s Jessicou Chastain a Eddiem Redmaynom? Sú podľa vás samotné činy absolútne hrozivé? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -