Intro zo seriálu Wednesday bolo zverejnené. Dokazuje, že nepôjde o tradičné Addamsovské príbehy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Intro zo seriálu Wednesday zverejnené

Netflix zverejnil intro seriálu Wednesday. Samotná úvodná sekvencia nám ešte viac dokazuje predtým zobrazovaný fakt – nepôjde o tradičné príbehy rodiny Addamsovcov. Dokonca aj Catherine-Zeta Jones a Luis Guzmán, ktorí budú stvárňovať Gomeza a Morticiu, sú uvádzaní ako dodatoční herci. Pozornosť si pre seba ukradne Jenna Ortega ako ich dcéra.

Tentoraz o niečo staršia ako ju poznáme zvyčajne, v jej tínedžerských rokoch poputuje na internátnu školu. V seriáli Tima Burtona, ktorý sa týka tejto podivuhodnej famílie, nám však môže byť jasné, že pôjde o poriadne temnú a desivú inštitúciu. Jednoducho, presne podľa jej gusta.

Pochmúrne tóny od Dannyho Elfmana

Už len hudba, ktorá video sprevádza, má úplné iné cítenie. Samozrejme, opäť sa o ňu postaral častý režisérov spolupracovník, Danny Elfman. Živú a veselú znelku s lúskaním nahrádzajú oveľa pochmúrnejšie tóny. Našťastie ale nechýba typické čembalo.

S neustále sa odďaľujúcou kamerou vidíme viacero nápaditých prvkov, ktoré budú uvádzať smerovanie seriálu. Hranie nožom na kontrabas (ktoré sme videli už na prvotných plagátoch), odseknutie hlavy macíkovi gilotínou či Vec utekajúci po špirálovitom schodisku. Práve takéto niečo v tmavých odtieňoch dáva pocit, ako by sme sa mali pozerať na Zónu súmraku. Celkovo dostávame pocity, ako by malo ísť o niečo podobné ako Sabrinine mrazivé dobrodružstvá.

wednesday christina ricci
Zdroj: bloody-disgusting.com

Zóna súmraku stretáva Sabrinu

Zároveň sa nám odhaľujú aj ďalšie osobnosti z hereckého obsadenia. Ukazuje sa Riki Lindhome (Teória veľkého tresku), James McShane (Bloodline), Hunter Doohan (Your Honor), Percy Hynes White (The Gifted), George Farmer (Evermoor), Naomi J. Ogawa (Skylines) a opäť sa potvrdzujú Emma Meyers či Gwendoline Christie. Samozrejme tiež Christina Ricci, ktorá si postavu predtým zahrala vo filmoch.

Dcéra rodiny Addamsovcov bude musieť na akadémii Nevermore vyriešiť záhadu, ktorá ovplyvnila jej rodinu pred 25 rokmi, ovládnuť svoje psychické schopnosti a zabrániť príšernému vraždeniu. To všetko popri tom, ako sa sama musí orientovať v nových vzťahoch. Ako sa jej to bude dariť sa môžeme presvedčiť 23. novembra, kedy seriál príde na streamovaciu službu.

Páči sa vám intro seriálu Wednesday? Vie vás aj to naladiť na celkovú atmosféru? Bude sa vám páčiť stvárnenie dcéry rodiny Addamsovcov od Tima Burtona? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -