Hra Gotham Knights sa dištancuje od chystaného seriálu na CW. Čo je dôvodom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Gotham Knights sa dištancuje od seriálu

Vieme, že pre niekoho by to mohlo byť dosť mätúce. V príprave sú hra Gotham Knights aj seriál s rovnakým menom. Ten má prísť na stanicu CW a zaradiť sa do takzvaného Arrowverse. Výrobcovia hry sa od neho však dištancujú. Je dôvodom iba to, aby si ich ľudia nemýlili?

Arrowverse má svoje najslávnejšie časy za sebou. Na jeho domovskej stanici zrušili viacero seriálov, ktoré pod neho spadali. Obnovený bol ešte The Flash a Superman & Lois. Aj napriek týmto škrtom však na budúci rok príde aj jeden nový. Sústredí sa na Gotham, ktorý po vražde Batmana prišiel o svojho ochrancu.

trailer gotham knights
Zdroj: sportskeeda.com

Ochrana Gothamu na dva spôsoby

Jeho adoptívny syn Turnery Hayes (Oscar Morgan) dá dokopy naozaj nepravdepodobné spojenectvo. Povolá synov a dcéry nepriateľov Temného rytiera, aby očistil ich meno. A zároveň táto partia, od ktorej by to nikto nečakal, bude dohliadať nad bezpečnosťou v Gothame.

Nedávno bol na seriál zverejnený trailer. Už len samotná ukážka dopadla v očiach divákov aj kritikov veľmi nepriaznivo. Vytýkajú jej lacnosť a tvrdí sa, že vyzerá ako z nízkonákladovej produkcie. Dokonca nie sú spokojní ani s príbehom, ktorý má rozprávať, nakoľko je značne odlišný od svojej komiksovej predlohy. A práve ten má rozprávať aj herný titul.

Gotham Knights
Zdroj: pixel4k.com

Už len trailer dopadol neslávne

Bude hovoriť o spojenectve štyroch potomkov (či už vlastných alebo adoptívnych) Bruca Wayna. Takto svoje sily spoja Jason Todd ako Red Hood, Tim Drake ako Robin, Dick Grayson ako Nightwing a Barbara Gordon ako Batgirl. Samozrejme nás čakajú aj iné postavy. Spoločne sa budú musieť postaviť hlavne zlovestnému Court of Owls.

Na titul fanúšikovia čakajú už nejaký ten piatok a po istých odkladoch sa jej dočkajú už v októbri tohto roka. Štúdio WB Montreal, ktoré za ňou stojí, chce fanúšikom priniesť kvalitný zážitok plný dobrodružstva a napätia. Je preto samozrejmé, že spájať hru Gotham Knights so zle prijatým seriálom (už podľa prvej ukážky) by mohlo značke uškodiť.

hra gotham knights
Zdroj: charlieintel.com

Na sociálnych sieťach boli diplomatickí

Avšak oficiálny dôvod, ktorý udávajú tvorcovia, je diplomatickejší. Na účte na Twitteri zverejnili príspevok, v ktorom dali najavo, že ide o dve separátne a samostatné značky bez akéhokoľvek spojenia medzi sebou. To, že to spravili po prvých reakciách na seriálový trailer, však zrejme nebude náhoda.

Zdôraznili to aj tvorcovia

Tieto slová potvrdil aj výkonný producent Fleur Marty. Na Discorde odpovedal na otázky fanúšikov a zvýraznil, že nejde o žiadne spojenie. Vyjadril sa takto:

„Vieme, že môže byť pekne mätúce pre našu komunitu aj širokú verejnosť, že sa vyrába televízny seriál pre CW s názvom Gotham Knights. Navyše keď viaceré zdroje použili logo a obrázky z hry, aby rozprávali o seriáli. Ale nie je žiadna spojitosť medzi našou hrou a seriálom z CW.“

Dva separátne projekty

Dávajú teda rázne najavo, že so seriálom nechcú žiadnu spojitosť. Pri ňom je stále nádej, že dokáže priniesť fanúšikom zážitok, aký poznajú z prvotných seriálov z Arrowverse. Možno by sa dokonca mohli tvorcovia poučiť a spraviť úpravy, aby ich projekt vyzeral prijateľnejšie. Avšak to je hudba budúcnosti. Zatiaľ tu máme dva výrazne odlišné svety – seriálový a herný.

Čo hovoríte vy? Súhlasíte s krokom, aby sa hra Gotham Knights tak silne dištancovala od chystaného seriálu? Tiež patríte medzi tých, ktorých trailer nezaujal? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -