Filmové Hry o život sú späť! Štúdio zverejňuje prvú ukážku na príbeh Balada o hadoch a vtáčatkách

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Teaser k The Ballad of Songbirds and Snakes

Iba pred pár dňami sme sa dozvedeli o obsadení prvých dvoch postáv v prequeli k Hrám o život. Štúdio Lionsgate teraz zverejnilo prvý teaser na The Ballad of Songbirds and Snakes. Ten bol už pred mesiacom premietaný fanúšikov na CinemaCone, vďaka čomu sme sa dozvedeli o tom, že sa projekt chystá.

Teraz bol zverejnený pre fanúšikov na celom svete, aby opäť rozvášnili debaty. Snímka bude samozrejme vychádzať z knihy od Suzanne Collins, ktorá vyšla aj v slovenčine pod názvom Balada o hadoch a vtáčatkách. A ako hovorí ukážka, teraz sa odhalí, kto je hadom a kto vtáčikom.

Desiate hry o život a mladý Snow

Príbeh k trilógii sleduje budúceho prezidenta Coriolanusa Snowa ako 18-ročného mladíka. Je poslednou nádejou prežívajúcej rodovej línie. Kedysi vznešená rodina zažila svoj pád vo vojnou zničenom Kapitole. Blížia sa však desiate Hry o život a mladý Snow dostane úlohu, aby mentoroval mladú Lucy Gray Baird.

Ide o dobrovoľníčku, ktorá sa prihlásila za Distrikt 12. Mladý aristokrat sa obáva o jej budúcnosť, keď však pri otváracej ceremónii zaspieva, uvidí, že si dokáže získať pozornosť celého Panemu a prikloniť si jeho ľudí na svoju stranu. Spojení inštinktom a politickými hrami podnikajú Lucy a Snow súboj s časom a proti všetkým zákerným hrozbám.

coriolanus snow
Zdroj: outlookindia.com

Režisérom je tvorca pokračovaní

Iba počas minulého týždňa sme sa dozvedeli, kto si tieto titulné úlohy zahrá. Coriolanus Snow bude Tom Blyth, známy zo seriálu Billy the Kid alebo drámy Scott and Sid. Lucy Gray si zahrá Rachel Zegler, ktorá zahviezdila v novom spracovaní muzikálu West Side Story.

Scenár napísal Michael Lesslie, ktorý pracoval na filmoch ako MacBeth z roku 2015 alebo Assassin’s Creed. Režisérom je Francis Lawrence, ktorý priniesol do pôvodnej série pokračovania Skúška ohňom aj obe časti Drozdajky. Všetky tieto filmy vychádzali vždy počas októbra či novembra. To bude aj v prípade prequelu, ktorý je naplánovaný na 17. novembra 2023.

Hunger Games prequel
Zdroj: joblo.com

Kto je hadom a kto vtáčatkom?

Teaser na The Ballad of Songbirds and Snakes nám neukazuje žiadne zábery z filmu, ale skvele vystihuje napätie. Postupné budovanie loga ukazuje postupné budovanie vzťahu medzi Snowom a Lucy a ich spojenectvo proti všetkým, ktorí im budú chcieť ublížiť. Do udalostí sa tak budeme môcť ešte len naplno ponoriť.

Ako sa vám pozdáva ukážka? Vybudovala vo vás atmosféru na nadšenie z prequelu? Ste zvedaví na The Ballad of Songbirds and Snakes? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -