Prequel k Hrám o život obsadil hlavnú hviezdu. Bude ňou Rachel Zegler

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prequel k Hunger Games má hlavnú herečku

Počas minulého mesiaca bola oznámená správa, že dostávame filmový prequel k Hunger Games. Samozrejme, po úspechu štyroch filmov s Jennifer Lawrence podľa kníh od Suzanne Collins je len logickým krokom, aby sa zamerali aj na dielo od autorky, ktoré rozpráva skoršie deje. Ide o knihu The Ballad of Songbirds and Snakes, ktorá vyšla aj v slovenčine pod názvom Balada o hadoch a vtáčatkách.

Dej nás uvádza do Panemu v udalostiach 64 rokov pred sériou Hry o život. Budúci prezident Coriolanus Snow (ktorého si zahral Donald Sutherland) je ešte len osemnásťročným mladíkom. Túto jeho verziu si zahrá Tom Blyth, známy zo seriálu Billy the Kid.

coriolanus snow
Zdroj: outlookindia.com

Spevom si získa priazeň

Pozrieme sa na desiate Hry o život. Mladý Snow sa ich nemôže dočkať, avšak dostane úplne inú úlohu. Má mentorovať dobrovoľníčku na hry z Distriktu 12. Jej meno je Lucy Gray Baird a ide podľa popisu z kníh o charizmatickú mladú ženu, ktorá si získa pozornosť a náklonosť cez jej úžasný spev.

Oficiálne sa potvrdilo, ktorá herečka si ju zahrá. Bude to Rachel Zegler, vychádzajúca hviezda, ktorú sme mohli spoznať vďaka West Side Story od Stevena Spielberga. Má si zahrať aj novú verziu hranej Snehulienky a nahovorí (a naspieva) aj hlavnú postavičku v animáku Spellbound.

rachel zegler spellbound
Zdroj: wallpapersden.com

Herečka už to naznačovala, bola jasnou voľbou

Okrem toho ju môžeme očakávať aj v komiksovom pokračovaní Shazam: Fury of the Gods. Ešte pred oficiálnym prehlásením však samotná herečka naznačovala, že bude túto rolu stvárňovať. Po dohadoch o nej zverejnila na svojom Twitteri zvlášny príspevok. Avšak pozorní fanúšikovia ho dešifrovali – začiatočné písmená dávali dokopy meno postavy.

Voľbu herečky dokonca preferoval aj Nathan Kahane, samotný president filmového štúdia Lionsgate. Vyjadril sa, že ak si prečítate knihu, vidíte, že je Lucy Gray žiari svojou emočnou inteligenciou, neuveriteľným hlasom na spievanie a ohnivou fyzickou zdatnosťou. To všetko podľa neho Zegler predstavuje a preto je perfektnou voľbou.

Vracia sa režisér, pribudli talentovaní scenáristi

The Ballad of Songbirds and Snakes, prequel k Hunger Games, režíruje opäť Francis Lawrence. Ten priniesol všetky film okrem prvého. Scenár píše Michael Lesslie a vytvára ho nielen pod dohľadom Collins, ale aj spolu s oscarovým Michaelom Arndtom. Avšak Lesslie samotný má na svojom konte úspechy – vytvoril napríklad úspešnú adaptáciu MacBetha s Michaelom Fassbenderom.

Herečka samotná dala najavo, že bude zvládať svoje pôsobenie na viacerých produkciách a to, že vstupuje do príbehu neskôr, je jej výhodou. Nakrúcanie sa teda nijak nespomalí. Takto by mohli dodržať sľubovaný dátum vydania, ktorý je stanovený na 17. novembra 2023.

Potešili vás informácie o prequeli k Hunger Games? Čo hovoríte na obsadenie Rachel Zegler ako Lucy Gray? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -