Star Wars nezabudlo ani na detských divákov. Budúci rok prinesú seriál Young Jedi Adventures

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Young Jedi Adventures

Počas osláv Star Wars cez víkend dali najavo, že chcú zaujať aj detských divákov. Preto bola oznámená séria čisto pre deti, ktorá bude niesť názov Young Jedi Adventures. Prinesú ju na budúci rok a odohrávať sa bude počas éry High Republic.

Zasadená teda bude desiatky, možno dokonca stovky rokov pred udalosti filmu Skrytá hrozba. To potvrdila spoločnosť Lucasfilm na prezentácii a neskôr príspevkom na Twitteri. V ňom hovoria o tom, že skupina mladých adeptov na Jediov bude skúmať spôsoby Sily. Nájdu tak súcit, sebadisciplínu, trpezlivosť, naučia sa práci v tíme a priateľstvu.

Súčasťou bude aj Yoda!

Zaujímavé je, že pritom bude súčasťou aj majster Yoda! To vo svojom prehlásení potvrdil aj Michael Olson, vedúca osobnosť seriálu a jeho výkonný producent. Vo vyjadrení povedal:

„Tento seriál sa zameria na skupinu mladých, ktorí počas celých svojich životov vyrastali v Jedi chráme na planéte Coruscant. A majster Yoda si uvedomí, že potrebujú reálne skúsenosti zo života priamo z poľa, aby mohli prakticky využiť svoje Jedi lekcie. Tak ich postupne posiela na rozličné strážne miesta na Vonkajšom Okruhu a spoločne sa vydávajú na dobrodružstvá pri ktorých zachraňujú situáciu a pomáhajú ostatným ľuďom.“

High Republic na obrazovkách

Vieme, že na tejto planéte sa nachádzal palác Jediov ešte počas udalostí prequelovej trilógie. Z obdobia „Vysokej Republiky“ nemáme veľa príbehov, ktoré by sme mohli sledovať na obrazovkách a tak tento seriál, hoci pre deti, bude cenným príspevok k tomuto svetu. A navyše uvidíme Yodu ešte pred jeho pôsobením (alebo v začiatkoch) v Senáte!

Ešte nepoznáme presný dátum, kedy mladých padawanov z celých dekád pre filmom Skrytá hrozba uvidíme. Oznámenie, ktoré vydali na sociálnej sieti však hovorí o tom, že to bude na jar roku 2023. Vtedy seriál Young Jedi Adventures príde zároveň na detský televízny kanál Disney Junior aj na stremovaciu službu Disney+.

Pozriete sa na príbehy mladých padawanov aj v seriáli pre deti? Myslíte si, že by sme mali dostať viac príbehov z éry High Republic? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -