Fanúšikovia sa modlia. Seriál Harry Potter začína vyzerať ako brutálny chaos

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kto povedie seriál Harry Potter?

Znie to neuveriteľne, ale už ubehlo trištvrte roka, odkedy sme sa dozvedeli, že sa do čarodejníckeho sveta vrátime v novej podobe. Ešte v apríli sme sa dozvedeli, že sa chystá seriál Harry Potter. Teraz portál Deadline informuje, že sa proces začína hýbať vpred, aktuálne spoločnosť Warner Bros. Discovery vyberá autora. Zdá sa však, že by mohol nastať značný chaos.

Samotná myšlienka opätovného spracovania do seriálovej podoby rozdeľuje fanúšikov. Nájdu sa skalní nadšenci ôsmych filmov, ktorí považujú novú podobu za zbytočnú. Naopak, sú aj priaznivci siedmych kníh, ktorí hovoria, že takto môžu dostať detailnejšie spracovanie. Knihy predsa len naberali na hrúbke, a preto sa veľa z nich na veľké plátno nedostalo.

harry potter fakty
Zdroj: TMDB

Šéf štúdia láka na 10 rokov čarodejníckeho sveta

David Zaslav, aktuálny šéf štúdia WB, dokonca potvrdil, že pre seriál majú veľkolepú víziu. Sám povedal, že ide o jeho milovanú knižnú sériu, ktorú spolu so ženou čítal svojim trom deťom. Preto je rád, že s Potterom strávia nasledujúcich 10 rokov, na také obdobie je totiž seriál avizovaný (predpokladá sa teda, že vznikne desať sérií).

Informácia z Deadline hovorí o tom, že spoločnosť rozbehla výber autora, ktorý značku pretvorí na seriál pre službu (HBO) Max. Svoje návrhy predložila štvorica scenáristov – Martha Hiller, Kathleen Jordan, Tom Moran a Michael Lesslie. Nevie sa, či bola v Los Angeles prítomná aj autorka predlohy, J.K. Rowlingová.

jk rowling trest
Zdroj: JK Rowling, themoviedb.org

Autor sa vyberá, posledné slovo bude mať Rowlingová

Warner pripúšťa, že ak sa im zapáči aj viacero nápadov, seriál môžu poviesť viacerí autori. Tu nastávajú obavy, či sa tak projekt nemôže dostať až do prílišného chaosu a prípadne sa odkloniť od kníh. Rozhodujúce slovo pri výbere však má mať aj spisovateľka, ktorá na seriáli pracuje ako výkonná producentka. Predpokladá sa tak, že autori poputujú aj do Veľkej Británie.

Seriál Harry Potter tak už teraz priťahujú silné mená z filmového priemyslu. Hiller mohla byť dlhý čas známa iba anglickým divákom, prináša totiž rodinný seriál EastEnders. Pre BBC však priniesla aj historický projekt, ktorý následne prebral Netflix. Reč je o seriáli The Last Kingdom (a jeho spin-off filme s podtitulom Seven Kings Must Die).

Kto je aktuálne v hre?

Kathleen Jordan tiež tvorila pre Netflix, ako autorka aj producentka vytvárala seriál Teenage Bounty Hounters. Aktuálne pracuje aj na seriálovom prevedení románu Dekameron (od Bocaccia), na ktorom sa bude podielať spolu s autorkou Orange is the New Black.

Tom Moran je britským scenáristom, známy predovšetkým vďaka seriálu The Devil’s Hour, v ktorom si zahral Peter Capaldi. Pracoval aj s Amazonom na sci-fi seriáli The Feed a na policajnej dráme Wild Bill.

Michael Lesslie predviedol svoju prácu pomerne nedávno, od neho pochádza scenár k Balade o hadoch a vtáčatkách, prequelu k Hrám o život. Na konte má aj dramatický seriál The Little Drummer Girl, v ktorom si zahrali Florence Pugh či Alexander Skarsgård.

Kto z týchto autorov by mal viesť Harry Potter seriál? Myslíte, že by mohla fungovať aj spolupráce viacerých z nich alebo si tiež myslíte, že by to spôsobilo len chaos? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: dealine.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -