Harry Poter štartuje odznova v podobe seriálu! Trvať by mal vraj až 10 rokov, vychádzať bude na službe Max

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál Harry Potter dostal zelenú

Niet človeka, ktorý by nepoznal jeho meno. Harry Potter, chlapec, ktorý prežil. Určite veľa z vás na jeho knihách vyrastalo, a ešte viacero z vás videlo osem filmov, ktoré tieto knižné diela adaptovali. Aj napriek tomu, že neboli vo všetkom dokonalé, fanúšikovia ich milovali. Preto je pre všetkých (skôr nepríjemným) prekvapením, že dostaneme seriál Harry Potter aj s novým obsadením.

Pár dní dozadu sa o takejto možnosti šepkalo, avšak až teraz sa stala oficiálnou. Warner Bros. si teda objednalo u svojej streamovacej platformy HBO Max tento seriál. Okrem iného je určite dobré spomenúť aj to, že od 23. mája 2023 sa táto platforma bude volať už iba Max, čo prezradili v novom videu. Táto zmena sa bude oficiálne týkať aj slovenského trhu, avšak až v priebehu roku 2024.

Čo séria, to jedna kniha?

V tlačovej správe spoločnosť prezradila, že si chystá pre nás projekt, ktorý bude trvať dekádu, a bude vytvorený s rovnakou láskou, zručnosťou a starostlivosťou, pre ktorú je táto franšíza známa. Máme sa teda tešiť aj na úplne nových hercov. Seriálová adaptácia má byť čo najvernejšou kópiu pôvodných kníh, pričom jedna séria si zrejme vezme na starosť jednu knihu.

O pôvodnú filmovú sériu však neprídeme, stále sa bude dať pozerať. Čo sa týka novej adaptácie, vieme ešte, že J.K. Rowlingová, autorka kníh, bude výkonnou producentkou tohto počinu, pretože chce mať istú kontrolu nad tým, ako sú jej knihy adaptované. To možno nepoteší každého, pretože v posledných rokoch čelí autorka kritike zo strany ľudí aj fanúšikov, ktorým sa nepáčia jej kontroverzné komentáre.

Klinec do rakvy obľúbenej franšízy?

Aj napriek tomu, že knihy, a rovnako aj pôvodné filmy, sú nesmiernym globálnym úspechom, v posledných rokoch sa sérii veľmi nedarilo. Po dlhšej pauze sme sa dočkali filmovej prequel trilógie Fantastické zvery, ktorá ale nemala najlepšie hodnotenia ani od kritikov, ani od divákov, a po finančnej stránke tiež nešlo o veľký úspech. Z pôvodných piatich plánovaných filmov sme zatiaľ dostali iba tri.

A vyzerá to tak, že je to aj ich finálny počet. Trošku na lepšie časy svitlo s vydaním hry Hogwarts Legacy, ktorá sa hneď po vydaní stala vo svete obľúbenou a pomerne aj úspešnou. Počas prvých dvoch týždňov od vydania bolo kúpených 12 miliónov kópií. Séria tak konečne dostal po rokoch úspešný projekt a svitalo na lepšie časy. Nové oznámenie jej skôr ale uškodí.

harry potter fantastic beasts
Zdroj: forbes.com

Fanúšikovia síce milujú takmer všetko, čo sa Harryho Pottera týka, no oznámenie seriálu sa väčšine zrejme páčiť nebude. Legendárne filmy totiž neboli vydané až tak dávno, mali perfektné obsadenie a pre väčšinu ide o nostalgickú časť detstva, ktorú si nechcú nechať zničiť. Seriál adaptujúci pôvodné knihy tak pravdepodobne nebol najlepšou ideou štúdia, ale až budúcnosť ukáže, čo sa z tohto projektu vykľuje.

Čo hovoríte na toto oznámenie? Budete nový seriál pozerať, alebo pre vás bude navždy existovať iba jedna hraná adaptácia?

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -