Robert Downey Jr. chystá Sherlock Holmes projekt. Je späť v úlohe detektíva?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Robert Downey Jr. späť ako Sherlock Holmes?

Nielen ako Iron Man v MCU, ale v rovnakom čase vstúpil tento herec do pozornosti fanúšikov ako iná známa postava. Robert Downey Jr. sa objavil ako Sherlock Holmes prvý raz v roku 2009. Síce nikdy nedostal vytúžené druhé pokračovanie, o postavu a projekty ohľadom nej sa nikdy neprestal zaujímať. A tak to je doteraz.

Dlhé roky pôsobil ako miliardár, playboy a filantrop Tony Stark v Marvel filmovom univerze. V tej úlohe v roku 2019 skončil, ale rozhodne nepoľavuje. Vyvracia fámy o tom, že sa má objaviť vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva a radšej dáva prednosť iným projektom.

Ako sa stať Iron Manom
Zdroj: pinterest.com

Herec rozhodne nepoľavuje

V poslednom čase pôsobil ako producent dvoch seriálov. Jedným z nich bola súdna dráma Perry Mason, druhým bola postapokalyptická komiksovka Sweeth Tooth na Netflixe. Samozrejme ale nezaostáva ani vo filmových úlohách. V roku 2020 sa objavil ako doktor Dolittle a bol obsadený do chystaného filmu Oppenheimer od Christophera Nolana. Snímka príde na budúci rok a zahrá si tu Lewisa Straussa.

Sústredenie z jeho strany ale prichádza aj k iným značkám, ktoré v minulosti zanechal. V roku 2009 si zahral vo filme Sherlock Holmes, ktorý režíroval Guy Ritchie. Adaptáciu najznámejšej knihy od Arthura Conana Doyla doplnil aj Jude Law v úlohe jeho verného asistenta a spoločníka, doktora Watsona.

Zdroj: moremovieslike.com

Tretí film to stále nebude

Dva roky na to prišlo pokračovanie s podtitulom Hra Tieňov. Koniec filmu adaptoval dej z knihy Posledný prípad, kde Sherlock nafinguje svoju smrť pádom z Reichenbachských vodopádov. Tento prvok sme videli aj vo filme, tak by sa logicky očakávalo aj pokračovanie. To však nikdy neprišlo, aj keď bolo viackrát naznačované alebo dokonca oznámené s dátumom premiéry.

Teraz je so slávnym viktoriánsky detektívom späť. Ale zrejme nie tak, ako by väčšina fanúšikov čakala. Robert Downey Jr. bude pre dva Sherlock Holmes seriály slúžiť ako výkonný producent. O tom, či sa vráti aj do role, nepadlo zatiaľ ani slovo.

Sherlock Holmes Robert Downey Jr.
Zdroj: joshuafarmer05.wordpress.com

Dva seriály na HBO Max

Nič menej, ide o skvelú správu. Na streamovacej službe HBO Max dostaneme hneď dva seriály, ktoré budú slúžiť ako spin-offy k jeho dvojici filmov. Vracia sa dokonca aj producent oboch filmov, Lionel Wigram. Spolu budú pracovať pod banerom Team Downey.

Downey opakovane vyzdvihuje Marvel v ich spôsobe, akým predstavili komplexný a prepojený vesmír. Netají sa tým, že by rád niečo podobné vyskúšal aj na svojich predchádzajúcich projektoch. A ak dva ohlásené seriály s jeho Sherlockom nie sú tou pravou cestou, tak už nevieme čo…

Sherlock Holmes
Zdroj: pinterest.com

Sherlock Cinematic Universe?

A to, že sa zatiaľ k úlohe nevyjadril, ešte neznamená, že sa do nej nevráti. Všetci fanúšikovia si to zbožne želajú. Predsa len, kto by lepšie stvárňoval toto zobrazenie Holmesa ako herec, ktorý mu dal v roku 2009 podobu.

Myslíte si, že sa Robert Downey Jr. vráti aj ako Sherlock Holmes v hlavnej úlohe? Čo hovoríte na správu, že dostaneme hneď dva spin-off seriály na HBO Max? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -