Nová Tomb Raider hra je v príprave. Budovaná je na Unreal Engine 5

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová Tomb Raider hra je v príprave

Pre všetkých fanúšikov najznámejšej ženskej archeologičky a dobrodružky je tu skvelá správa. Nová Tomb Raider hra je v príprave. Oznámila to spoločnosť Crystal Dynamics spolu s firmou Epic Games. Hra je totiž budovaná na ich systéme Unreal Engine 5.

Práve na udalosti State of Unreal 2022, ktorá sa konala (pre nás) v nočných hodinách, to bolo oznámené. Predošlé hry zo série, ktoré spoločnosť vytvárala, totiž bežali na Foundation Engine. Bol to spôsob, ktorý si sami v spoločnosti vytvorili. Teraz sú však pripravení sa od neho pohnúť ďalej a prejsť k čoraz viac sledovanému Unreal Engine 5. Dôkazom je, že tento systém využije aj nedávno oznámená hra Zaklínač  (či hry).

Posúvať hranice ako si hráči zaslúžia

Oznámenie na udalosti priniesol generálny manažér Crystal Dynamics, Dallas Dickinson. V prehlásení (ktoré nájdete vyššie aj vo forme videa) uviedol:

„Crystal Dynamics sú hrdí, že môžu byť súčasťou spustenia Unreal Engine 5. Nový engine plne prekladá skúsenosti, ktoré chceme priniesť v hraní a rozprávaní príbehu a to na novú úroveň. A preto sme nadšení, že môžeme oznámiť, že našu ďalšiu Tomb Raider hru povedie systém Unreal Engine 5.

Naším cieľom je posúvať hranice verného zobrazenia, vysokej kvality až kinematografického zážitku a zanechať dojem, ktorý si fanúšikovia zaslúžia od spoločnosti Crystal Dynamics aj značky Tomb Raider.“

Pôvodná séria, nové časti a reboot

Tomb Raider je séria, ktorá sa začala v roku 1996. V tom čase ju prinášali spoločnosti Eidos a Core Design. V roku 2006 ale štafetu prebrali práve Crystal Dynamics a priniesli titul Tomb Raider: Legends. Išlo v podstate o remake prvej časti s pridanými prvkami. V roku 2009 vydali hru Tomb Raider: Underworld a následne sa venovali rebootu série.

V roku 2013 priniesli hru nazvanú jednoducho Tomb Raider. Sledujeme tu úplné počiatky Lary Croft, len ako sa stáva na odľahlom ostrove dobrodružkou, ktorú neskôr poznáme. Ďalšími titulmi boli Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider. Tretej časti obnovenej série dalo názov štúdio Eidos-Montréal, ktoré na hre spolupracovalo. Tí nedávno priniesli aj hru Marvel’s Guardians of the Galaxy.

tomb raider
Zdroj: vg247.com

Prepojenie dvoch časových liniek

Nová Tomb Raider hra by mala podľa skoršej správy zjednotiť dve rozdelené časové linky. Pôjde teda o most, ktorý prepojí pôvodnú sériu s tou novou a tak bude všetkých 12 hier súčasťou jedného príbehu. Aspoň to ešte pred vývojom hry tvrdil Will Kerslake, riaditeľ kreatívneho tímu stojaceho za sériou.

Odvtedy sme počuli aj informáciu, že sa tak má stať prostredníctvom seriálu, ktorý má prísť na Netflix. Tento seriál by mať byť animovaný alebo anime. O ňom sme však tiež od minulého roka nepočuli žiadne informácie. Nech je to však ako chce, dve zdanlivo samostatné série budú prepojené (možno aj oboma spôsobmi).

Ste radi, že ďalší titul Tomb Raider bude fungovať na Unreal Engine 5? Tešíte sa na skvelú grafiku a lepšie herné možnosti? Čo hovoríte na správu, že by mala nová hra prepojiť série? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -