Shreka nasadili do Unreal Engine 5 a vytvorili úžasne vyzerajúcu hru s otvoreným svetom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Shrek ako hra s otvoreným svetom

Zelený zlobor nás prvý raz bavil už vyše pred dvomi dekádami. V tom čase boli videohry podľa filmov a filmových značiek ešte viac rozšírené ako dnes. Preto hneď v roku 2001 (vyšiel prvý Shrek), vyšla aj prvá hra na Nintendo GameCube. Ubehlo takmer 23 rokov, technologické možnosti sa zásadne posunuli a teraz by sme hlavnú postavu zo štvorice filmov mohli vidieť vo veľkom titule s otvoreným svetom.

Shrek za štyri filmy prešiel dlhú cestu, ďaleko od svojej milovanej bažiny. Zatiaľ posledný film s príznačným názvom Zvonec a koniec prišiel v roku 2010. S pokračovaním filmu jednej z milovaných postáv – Kocúra v čižmách v predminulom roku sme dostali aj sľub, že sa znovu pozrieme do Kráľovstva za siedmymi horami.

Finally replaying some Shrek 2 from childhood
byu/dccs120 ingaming

Piaty film na ceste, stúpa záujem o hry

S opätovne naštartovaným záujmom prichádza záujem o hry.

Bohužiaľ, zatiaľ je iba v hlavách nadšencov. Minulý rok priniesol herný vývojár vystupujúci pod prezývkou Fat Dino takmer 20 minútovú fanúšikovskú ukážku, ktorú nazval Unknown Ogre Simulator. V roli zlobra v nej ochraňujete milovanú bažinu pred rôznymi rozprávkovými bytosťami. Tvorca si dal dokonca takú námahu, že ukázal, ako vyrábal jednotlivé modely.

Čas na trojáčkový titul

Teraz prišiel rad na používateľa, ktorý vystupuje pod prezývkou TeaserPlay. Na svojom kanáli na YouTube už má niekoľko videí, kde napríklad pretvoril známu mobilnú hru Subway Surfers do novej podoby či vytvoril hry podľa superhrdinov Flasha alebo Venoma.

Najnovšie ukázal, ako vyzerá Shrek hra, ak pôjde o RPG v obrovskom otvorenom svete. Vytvoril ho pomocou Unreal Engine 5 a od začiatku prekvapuje vynikajúca grafická prepracovanosť jednotlivých postáv, ale aj modelov. Nezameriava sa iba na lokality, ktoré poznáme z filmov, berie nás aj do ďalších kráľovstiev a na odľahlé polia.

Jazda dračici aj parodovanie známej značky

Samotný gameplay tiež nevyzerá zle. C tejto podobe prišlo na prechádzanie nebezpečnými hradmi plnými ohňa aj na mlátenie rytierov. Najepickejším momentom je jazda na dračici, na konci príde aj na jasný odkaz na Assassin’s Creed. Jednoducho, skvelý projekt, ktorý by sme si iste radi zahrali.

Zahrali by ste si podobnú hru aj vy? Chceli by ste Shrekom prechádzať rozľahlými lokalitami či jazdiť na dračici? Prípadne nám dajte vedieť v komentároch, čo najviac zaujalo vás. 

Zdroj: TeaserPlay

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -