Najhoršie hry roka 2023: Tieto radšej nemali nikdy vzniknúť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najhoršie hry roka 2023

To najlepšie, čo tento rok herný priemysel priniesol, sme mohli vidieť po 7. decembri na vyhlásení Game Awards. Tituly z opačnej strany spektra žiaľ nemajú podobnú ceremóniu, a tak sa musíme spoliehať na hodnotiacich na internete. Teraz portál Metacritic prináša tie najhoršie hry roka 2023, zostavili rebríček desiatich z nich. Prvé miesto azda nebude veľkým prekvapením.

Hry na tomto portáli dostávajú takzvané Metaskóre. Boli zobrané do úvahy tituly, ktoré vyšli medzi 1. januárom a 31. decembrom 2023 (vie sa, že žiadna veľká hra už vydanie neočakáva). Akékoľvek, ktoré ohodnotilo menej ako 7 profesionálnych kritikov, boli vylúčené, aby bolo jasné, že ide o väčšie, všeobecne známe kúsky. Ak má hra viacero prevedení, vybraná bola iba verzia s najnižším hodnotením. Aká je teda desiatka toho najhoršieho?

10. Gargoyles Remastered

gargoyles remastered
Zdroj: Steam

Populárny animovaný seriál (aspoň pre amerických divákov) z 90. rokov dostal v roku 1995 aj herné spracovanie pre Segu Gesis. Rok 2023 patril remasterovanej verzii pre novú generáciu. Nie je pochopiteľné, kto si žiadal návrat tohto titulu a zrejme po ňom nesiahol nikto iný ako zarytý fanúšik značky. Navyše aj tí hovoria, že nová verzia neponúka nič nové.

9. Loop8: Summer of Gods

loop 8: summer of gods
Zdroj: Steam

Japonské RPG zavedie hráčov do alternatívnej verzie krajiny v 80. rokoch. Osmička v názve odkazuje na mesiac august, pretože v ňom je hlavný hrdina uväznený v časovej slučke a bojuje proti démonovi menom Kegai. Zaujímavý námet bol však podľa kritikov pokazený plytkým príbehom a na kvalite nepridal ani bojový systém so striedaním ťahov, ktorý nie vždy fungoval.

8. Gangs of Sherwood

Gangs Of Sherwood
Zdroj: gangsofsherwood.com

Akčná, navyše ešte kooperatívna hra, kde môžete hrať za niektorého z družiny Robina Hooda znie ako skvelá myšlienka. Je preto nepochopiteľné, prečo sa ju vývojári z Apperal Studios rozhodli pokaziť tým, že Sherwoodsky les prenesú do dystopickej budúcnosti. Odpoveď je neznáma, najlepšie to však vyjadril kritik The Jimquisition – táto hra berie naivným a dáva iba spoločnosti, ktorá hru predáva. Celkové prevedenie je vraj úbohé a hra vôbec za takmer 50 dolárov nestojí.

7. Hellboy: Web of Wyrd

Hellboy Web of Wyrd
Zdroj: news.xbox.com

Medzi najhoršie hry roka 2023 sa možno prekvapivo dostáva aj postava z komiksov od Mike Mignolu. Mala skvelý zdrojový materiál a herca Lance Reddicka ako hlas hlavnej postavy. Znelo to ako recept na úspech, vo výsledku však išlo o titul s nefungujúcimi mechanikami, repetitívnym dizajnom levelov a tak nízkou náročnosťou, že pôsobila ako nedokončená hra.

6. Crime Boss: Rockay City

Crime Boss: Rockay City
Zdroj: Epic Games

Šieste miesto zaujal titul od brnenského štúdia Ingame Studios, ktoré sa prezentovalo silnou kampaňou. Tá bola založená predovšetkým na hereckých tvárach, ktoré sa do nej dostali. V obsadení boli Danny Trejo, Michael Madsen, Chuck Norris, Kim Basinger, Danny Glover, Michael Rooker alebo Vanilla Ice. Z nich musíte dať dohromady tím štyroch pre svoj kriminálny gang.

Podnikajú sa misie vo fiktívnom meste, ktoré má pripomínať Miami v 80. či 90. rokoch. Priniesť tak chce aj estetiku akčných filmov z tej doby. Tento kúsok, ktorý chcel skombinovať GTA a Payday nie je vraj úplný zlý, ale nedosiahne na potenciál, ktorý sľubuje a ukazuje sa ako repetitívny a nudný (Gaming Age). Preto sa český titul tiež dostáva medzi najhoršie hry roka 2023. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -