Trailer na Air ukazuje, ako sa Matt Damon a Ben Affleck snažia spojiť Nike s Michaelom Jordanom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na životopisný film Air

Meno Michael Jordan dnes zrejme pozná každý a ihneď sa mu spojí s basketbalom. Keď sa však písal rok 1984, bol iba nádejným nováčikom, ktorého málokto poznal. Avšak spoločnosť Nike s ním chcela už vtedy uzatvoriť spoluprácu a vystavať okolo jeho mena značku. Tento príbeh nám ukazuje aj práve zverejnený trailer na film Air.

Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje Matt Damon, ktorý je obchodníkom pre spoločnosť so športovými topánkami menom Sonny Vaccaro. V tom čase hľadal veľkú príležitosť, ktorou by prerazil. Vidí mladého športovca ako budúcu superstar, musí však o tom presvedčiť Phila Knighta, generálneho riaditeľa spoločnosti. Jeho si zahrá Ben Affleck.

Snaha spojiť Nike s Michaelom Jordanom

Pripomenie mu skromné začiatky, keď zakladal firmu (a predával topánky zo zadnej časti auta). Vedie to k nevyhnutnej ceste do Severnej Karolíny, kde vyhľadajú Michaelových rodičov. Poriadne odhodlanú a temperamentnú matku Deloris, ktorá je už vtedy ochotná bojovať za svojho syna, stvárňuje vždy skvelá Viola Davis. Jeho otca si zahral Julius Tennon.

Snaha podpísať dohodu nebude jednoduchá. Vidíme ju však sprevádzanú množstvom odľahčených momentov rovnako ako napätých situácií. Celé to smeruje k tomu, že vidíme dobre známe ikonické logo a z úst Vaccaru zaznie nové meno značky – Air Jordan.

Matt Damon Viola Davis Air
Zdroj: digitaltrends.com

Odhodlaný obchodník a temperamentná matka

Affleck okrem hrania jednej z hlavných úloh aj film režíroval (ide o jeho návrat na tento post od roku 2016). Vychádzal pritom zo scenára od Alexa Converyho (Bag Man). Snímku si pod seba získal Amazon, takže niekoľko týždňov po uvedení v kinách, ktoré je naplánované na 5. apríla, ho uvidíme aj na ich službe Prime Video.

Zaujímavé je, že film nebude obsahovať samotného mladého Jordana, ale skôr sa zameriava na osoby okolo neho. Okrem zmienených hercov tu budú mať svoje role aj Jason Bateman, Chris Messina, Marlon Wayans, Jay Mohr, Julius Tennor a teraz už takmer nespoznateľný Chris Tucker, ktorého poznáme zo série Križovatka smrti.

Zaujal vás trailer na film Air? Páči sa vám, akým spôsobom bude vyrozprávaný príbeh zjednotenia značky Nike s menom Michael Jordan? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: digitaltrends.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -