Nový Fight Club na obzore? Herecké hviezdy excelujú v traileri na nový temný triler

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Manodrome

Lionsgate prináša trailer na film Manodrome, intenzívny triler, ktorý nám predstaví kult toxickej maskulitnity. Jesse Eisenberg je v ňom mladým mužom Ralphom, ktorý úzkostlivo očakáva dieťa so Sal, ktorú si zahrá Odessa Young. Jeho život ide ešte viac do trosiek, keď prichádza aj o prácu vodiča Uberu. Jeden z jeho posledných zákazníkov mu však povie u úžasnej spoločnosti, v ktorej si môže nájsť svoje miesto. Veci ale nebudú také, ako si Ralph predstavuje.

Stretáva sa s vedúcou postavou tohto spolku, ktorého si zahrá Adrien Brody. Skupinu zloženú iba s mužov predstavuje a oslovuje ako rodinu, s náročnou rutinou sa však viac ponáša na kult. Mladík Ralph začne svoju fyzickú transformáciu, neraz ho vidíme v posilňovni s ťažkými váhami.

Dominancia a empatia nejdú dohromady

Pribúdanie svalov (a naozaj by sme nečakali vypracovaného Eisenberga) však ovplyvňuje jeho mentálne zdravie. Znižuje sa mu zdravý úsudok, k svojej priateľke je čoraz viac násilný a zdá sa, že sa mu nakoniec nebude štítiť strieľať ani z pištole. Agresia a dominancia predsa nejdú dohromady s empatiou a dobrými vzťahmi.

Snímku prináša juhoafrický režisér a scenárista John Trengove, pre ktorého ide o debut v angličtine – a hneď s veľkými hereckými hviezdami. Ten sa pre magazín People vyjadril, že postava ako Ralph ho desí, ale musel ju napísať presne takto – ako niekto, kto uteká pred svojou jemnosťou, aby nasledoval obraz alfa maskulinity.

adrien brody manodrome
Zdroj: themoviedb.org

Samozničujúci horúčkovitý sen

Takto sa má protagonista dostať „hlavou napred do samozničujúceho horúčkovitého sna, ktorého je sám strojcom“, hovorí režisér. Nová snímka vyzerá naozaj zaujímavo, isté podobnosti so slávnym Klubom bitkárov našli viacerí. Zdá sa však, že novú kultovú klasiku čakať nemáme.

Snímka už mala svoju premiéru na filmovom festivale v Benátkach, kde ju mali možnosť vidieť kritici. Marco Vito Otto z portálu Collider jej udelil známku B- a z 15 hodnotení na Rotten Tomatoes dostala hodnotenie 60%. Nie príliš presvedčivé vyhliadky potvrdzuje aj IMDb s priemerným hodnotením 5,8/10. My si však budeme môcť vytvoriť vlastný obraz – nový film s Jesse Eisenbergom v USA štartuje 17. novembra, u nás si ho budeme môcť neskôr pozrieť na niektorej zo streamovacích služieb. 

Zaujal vás trailer na snímku Manodrome? Citíle ste z neho spomenuté napätie zo smerovania protagonistu do vlastnej záhuby? Dáte na reakcie kritikov alebo si chcete utvoriť vlastné hodnotenie po pozretí? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: people.com; collider.com; rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -