John Wick na steroidoch. Nový akčný trhák vás dostane svojou akciou a brutalitou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ukážka na akčný film v štýle Johna Wicka

John Wick v uličkách Thajska, navyše spojený s indonézskym akčným trhákom The Raid. Tak popisujú najnovší film od režiséra Xaviera Gensa a keď si pozriete trailer na Mayhem!, musíte im dať za pravdu. Diváci môžu očakávať drsnú jazdu plnú nápaditej choreografie, v ktorej hlavného hrdinu neustále ženie vpred chuť za pomstou.

Príbeh, ktorý predtým niesol názov Farang, nám predstaví bývalého odsúdenca Sama, ktorého si mimochodom zahral bývalý zápasník MMA Nassim Lyes. Po vypršaní svojho väzenského trestu sa zaplietol s kriminálnym lordom, a tak musí utiecť do Thajska. Tu konečne nájde slobodu, žije v pokoji so svojou ženou (Loryn Nounay) a dcérou v idylickom dome na pláži. Lenže prsty zločinu sú dlhé a minulosť ho znovu dostihne.

Pomstou hnaný, nezastaviteľný stroj

Život hlavného hrdinu sa rozpadá, keď mu lokálny boss podsvetia Narong (Olivier Gourmet) vyšle jasnú správu. Zaútočí na jeho rodinu a unesie jeho dcéru. Sam sa musí prebojovať ilegálnym svetom, aby sa z neho konečne dostal von a zachránil ju. Je však jasné, že za sebou zanechá plno zmlátených a inak dokaličených zločincov.

Samotná ukážka je napakovaná non-stop akciou, keď je hlavný hrdina na stope hlave gangov. Je nesmierne brutálny, boj o záchranu svojej rodiny ho premenil v krutý stroj hnaný pomstou. Za sebou zanecháva len zlomené kosti a údery rozdáva v neónových uličkách aj úzkych chodbách. Práve tu by sme vedeli nájsť paralely so spomenutým Raidom.

Mayhem! plagát
Zdroj: IFC Films

Pôsobivá choreografia a zlúčenie filmov John Wick s The Raid

Mayhem! mal svoju premiéru na filmovom festivale Fantasia, po ktorej diváci nešetrili chválami. Kritici hovoria o energickom a strhujúcom filme, kde je jedna z najpôsobivejších choreografii, aké môžeme vidieť na filmovom plátne, komentuje Scott Shooman z AMC Networks. Pre fanúšikov akcie ide o pastvu pre oči, hovorí Ryan O’Rourke z Collideru.

Vidieť, že tvorca filmu si na ňom dal záležať, koniec koncov išlo o jeho veľkolepý návrat ku akčnému žánru. Režiséra Xaviera Gensa môžeme poznať ako autora filmu Hitman z roku 2007 alebo viacerých častí obľubovaného seriálu Gangs of London. Svoj najnovší, brutálnou a nezastaviteľnou akciou nabitý film, prinesie 5. januára 2024. Vychádza vo vybraných kinách a v rovnaký deň si ho pozrieme aj online.

Užili ste si trailer na akčnú jazdu Mayhem!? Vnímate prirovnania k Johnovi Wickovi a Raidu ako oprávnené? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -