John Wick ešte nepovedal posledné slovo. Máme detaily o grandióznom pokračovaní akčnej série

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Návrat do sveta John Wicka

Keď sa Keanu Reeves v roku 2014 vrátil zo zabijackého dôchodku, aby pomstil smrť svojho psa, vtedy zrejme ešte nikto netušil ako veľký hit stane z John Wicka. Po štyroch samostatných filmoch prišiel čas na rast iným smerom. 3-epizódový prequel sme už dostali, samostatný film je na ceste. Režisér Chad Stahelski však pre portál Collider prezradil, že určite uvidíme ďalší John Wick seriál, dokonca je pripravený sa chopiť tvorby.

Johna Wicka sme koncom marca videli v jeho štvrtom filme. Budúce leto bude patriť spin-offu s názvom Ballerina, v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Ana De Armas. Od 22. septembra do 6. októbra sme si mohli pozrieť tri epizódy seriálu Continental, ktorý nám ukázal, ako sa majiteľ hotela pre zabijakov Winston (Colin Woodell) dostal k moci v 70. rokoch.

The Continental
Zdroj: Starz Entertainment

Príbeh zabijackého hotela nebol veľkou výhrou

Reakcie boli skôr vlažné, v našej recenzii chválime nápaditosť kamery a choreografií (ktoré sú pre sériu typické), scenár však akosi zaostával. Preto je veľmi dobrou otázkou, aké by boli ďalšie nápady na príbehy. Kam sa môže ešte uberať svet Johna Wicka?

Stahelski, ktorý je strojcom celej série, poodhalil niečo z toho v rozhovore s Nateom Richardsom pre Collider. Hovoril, že preňho ide o mimoriadne náročnú úlohu, pretože možných motívov je mnoho a jemu sa páčia všetky. Keby ste sa ho opýtali, či má od zajtra pracovať na ďalšom John Wick seriáli, jednoznačne by povedal áno. Tak si predstavuje, že strávi najbližší rok.

Keanu Reeves John Wick
Zdroj: Lionsgate

Pre režiséra je najťažšie vybrať si

Režisér by však mal problém vybrať si z možných plánov. Keď sa o nich rozrozprával, naskytla sa jednoduchá otázka. Ujal by sa opäť režisérskeho kresla? Odvetil na to nasledovne:

„Bol by som rád, ak by som mohol spraviť zopár častí z televízneho seriálu. Hlavne preto, že by som tam mohol skúsiť všetky tie zábavné veci, ktoré som neskúsil vo filmoch. Totálne, hneď mám niekoľko nápadov. Pracovať zároveň s iným zložením hercov a inou štruktúrou príbehu, to by bola zábavná výzva.“

Nové zloženie hercov

John Wick teda zo svojho sveta iste dostane ďalší seriál, otázne je však, pre ktorý z námetov sa režisér rozhodne. Hovorí však o rozdielnom hereckom obsadení, mohli by sme teda očakávať ďalší prequel. Alebo žeby sa mohol zamerať na ďalšie z hotelov v ďalších krajinách? Ukáže až čas.

Aký spin-off seriál zo sveta John Wicka by ste si radi pozreli? Páčil sa vám Continental, alebo bol pre vás slabším kúskom? Veríte Stahelskemu s réžiou ďalšieho projektu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -