Po Harry Potterovi už aj Twilight, tiež má byť reštartovaný ako seriál. Čo o ňom zatiaľ vieme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Twilight tiež ako seriál

Zdá sa, prichádza nová vlna, keď sa štúdiá vracajú k svojim veľkým úspechom podľa knižných predlôh. Vieme, že Warner Bros. prinesú ďalšie filmy zo sveta Pána prsteňov, ba čo viac, nanovo spracujú všetky časti Harryho Pottera do seriálovej podoby. Teraz na ňu naskakuje aj Lionsgate, ktoré oznamuje, že reštartuje Twilight, tiež ako seriál.

Pritom to nie je tak dávno, čo sa fanúšikovia delili na #TeamEdward a #TeamJacob. Posledný diel filmovej série, piaty v poradí, prišiel v roku 2012. Pričom ten prvý, so slovenským titulom Stmievanie, sa objavil v kinách v roku 2008. Fanúšikovia dostali celkovo päť filmov (ktoré dohromady priniesli z kás okolo 3,4 miliardy dolárov), vtedajší posledný diel ságy bol totiž rozdelený na dve časti.

Twilight nová kniha
Zdroj: wallpaperaccess.com

Nové podoby Belly, Edwarda a Jacoba

V prípade, že by ste akýmkoľvek spôsobom túto päticu (alebo jej predlohu) premeškali, prinášame krátke zhrnutie. Hlavnou hrdinkou je Bella Swan, ktorá sa so svojím otcom Charliem sťahuje do nového domova vo Washingtone. Tu spoznáva tajomného Edwarda Cullena a jeho rodinu, pri ktorej sa ukáže, že sú upírmi. Do rovnice vstupuje jej dlhoročný kamarát Jacob Black, ktorý je zase vlkolak. Tak dostávame milostný trojuholník s tými najzláštnejšími výsledkami.

Trojicu si vo filmoch zahrali Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner. Je dosť hlasov hovoriacich o tom, že išlo o najhoršie role týchto umelcov (vrátane nich samotných), je však pevná fanúšikovská základňa, ktorá na nich nedá dopustiť. Práve oni si nevedia predstaviť v seriáli iné obsadenie.

Polnočné slnko twilight
Zdroj: womanman.sk

Návrat producentov aj autorky predlohy

O samotnom reboote sú zatiaľ veľmi skúpe informácie, nakoľko je vraj vo veľmi skorej fáze vývoja. Vie sa, že scenár(e) bude písať Sinead Daly, ktorá priniesla deje seriálov Holistická detektívna agentúra Dirka Gentlyho či Raised by Wolves. Do produkcie sa vracajú Wyck Godfrey a Erik Feig, obaja túto rolu zastávali aj pri filmoch.

Samozrejmosťou je, že pre Twilight ako seriál sa vráti aj Stephanie Meyer, autorka predlohy. Zatiaľ nie je však úplne jasné, do akej miery bude mať rozhodujúce slovo a aká bude jej účasť. Fanúšikovia ságy však začali ihneď uvažovať, či by mohli byť do novej podobe zahrnuté aj nasledujúce knihy Polnočné slnko, Krátky druhý život Bree Tannerovej a Life and Death: Twilight Reimagined (ktorá u nás nevyšla v preklade).

Čo si myslíte o reštartovaní Twilightu do seriálovej podoby? Mohli by sa tu zbaviť trblietajúcich sa upírov alebo práve tento prvok ponechajú? Mohli by knihy dostať lepšiu podobu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: theverge.com, mirror.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -