Masívny hit, aký tu dlho nebol. Netflix má odvážne plány so sci-fi seriálom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tvorcovia Hry o tróny veria v masívny hit

Mená D.B. Weiss a David Benioff môžu byť divákom už dobre známe. Ide u autorov stojacich za seriálom Hra o tróny. Tentokrát spojili sily s Alexandrom Woo (True Blood), aby priniesli adaptáciu fanúšikmi milovaného sci-fi. Trojica  všetkých šokovala pri rozhovore pre Collider, pretože potvrdili, že 2. séria 3 Body Problem je už v príprave, pričom ešte nebola zverejnená ani tá prvá.

Tvorcovia sa aktuálne zúčastnili fanúšikovskej udalosti SXSW, kde ich spovedal redaktor Steve Weintraub. Hlavnou témou bola pochopiteľne adaptácia knižnej série od Liu Cixina, ktorá sa aktuálne chystá na Netflix. Dorazí 21. marca a v rozhovore padla otázka, či už je nejaká informácia o potvrdení pokračovania zo strany streamovacej služby.

Čím ďalej idú, tým nejasnejší je príbeh

Woo takmer okamžite odpovedal, že už na nej pracujú. Myšlienku ešte viac rozvinul Weiss, ktorý dodal:

„Pre 2. sériu máme viac ako hrubú myšlienku. Sme oveľa ďalej. Lenže čím ďalej ideme, tým nejasnejšie to je. Pri tretej knihe už je toľko úžasných scenérií, situácií a udalostí, že aj keď ich vidíme jasne, nie sme si úplne istí, ako vieme na tie miesta dostať naše postavy. Pretože tie miesta sú dôvody, prečo sme si vybrali v prvom rade tieto knihy.“

Plány majú naozaj odvážne

Plynule tak prešli k tomu, že nielenže majú diváci očakávať druhú sériu, ale hneď aj ďalšiu. To je logickým krokom, nakoľko predlohu tvoria tri knihy a ako to vyzerá, preniesli by na obrazovku jednu knihu na sériu. Narážajú však na menší problém. Hovoria, že tretia kniha je masívna, takmer dvojnásobne tak dlhá ako predošlé dve.

Tvorcovia teda nevedlia, či bude stačiť na jednu sériu alebo budú potrebné dve. Avšak majú jasno v tom, že príde nielen 2. séria 3 Body Problems, ale minimálne ešte tá tretia.

Povedali, že už vedia, ako má vyzerať finále. Záver knihy je totiž nádherný. Pri posledných stranách knihy si to uvedomíme naplno a tak chcú, aby bol aj záver ich seriálu ako nič iné, čo sme predtým v sci-fi videli. Úžasne dojemné a zároveň prekvapivo ohromujúce.

netflix 3 body problem
Zdroj: Netflix

Nepodľahnú tlaku fanúšikov a dajú si načas

Trio dodalo, že ak tempo bude také ako doteraz, nakrúcanie druhej série by malo začať už počas jesene 2024. Avšak dodali, že projekt príliš nechcú unáhliť. Sú si plne vedomí toho, že si diváci pozrú 8 epizód a okamžite budú chcieť viac a čakanie sa pre nich stáva neznesiteľným. Ide však o veľmi náročný projekt, pri ktorom sa na sériu treba sústrediť naplno a preto sa dá robiť iba jedna naraz.

Čo hovoríte na to, že už vzniká 2. séria 3 Body Problem a po nej sú v hlavách autorov aj ďalšie? Tešíte sa už na premiéru tej prvej počas budúceho týždňa? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -