Netflix obnovuje seriál Monster pre ďalšie dve série. Je však dobrý nápad predstavovať iných vrahov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Monster dostane ďalšie dve série

Seriál Monster: The Jeffrey Dahmer Story zožal na Netflixe obrovské úspechy. Za 12 dní mal cez 300 miliónov nastreamovaných hodín, čo ho zaradilo medzi najúspešnejší kriminálny dokument služby. K dnešnému dňu už má vyše 900 miliónov pozretých hodín, takže to vyzerá tak, že bude prvým s týmto obsahom, ktorý prekročí hranicu miliardy.

Ukazuje hrozivé zločiny Jeffreyho Dahmera, ktorého si zahral Evan Peters. Medzi rokmi 1978 až 1991 pripravil o život maximálne znepokojivým spôsobom 17 obetí. Seriál skvele zobrazuje aj dopady činom na komunitu, v ktorej sa vrah nachádzal a opakované neúspechy polície, kvôli ktorým mohol vyčíňať viac ako dekádu.

monster jeffrey dahmer the watcher
Zdroj: asusa.com

Dve ďalšie série s inými „monštrami“

Služba sa vďaka týmto úspechom rozhodla, že pre seriál prinesie ďalšie dve série. Nezamerajú sa však na monštrum z Milwaukee, ale budú rozprávať príbehy iných zločincov. Ako však potvrdila Bela Bajaria, riaditeľka globálneho televízneho obsahu pre Netflix, aj za ďalšími epizódami bude stáť dvojica Ryan Murphy a Ian Brennan.

Tí už v minulosti priniesli pre streamera iné obľúbené seriály. Medzi nimi sú Hollywood, The Politician či Ratched, ktorý sa zameral na príbeh sadistickej sestričky z Preletu nad kukučím hniezdom. V polovici októbra prišiel ich napínavý triler Vidím vás, ktorý vďaka svojmu úspechu automaticky príde s druhou sériou.

john wayne gacy jeffrey dahmer ted bundy
Zdroj: abc7chicago.com

Reakcie sú viac kontroverzné ako nadšené

Jedna skupina priaznivcov seriálu už začala uvažovať, na ktoré skutočné osoby by sa mohli zamerať ďalšie dve série. Horúcimi kandidátmi sú Ted Bundy (ktorý dostal už niekoľko filmových či seriálových podôb) alebo John Wayne Gacy, ktorý bol známy aj ako „Klaun zabijak“. V tomto kostýme totiž k záhube prilákal za svoje „pôsobenie“ 33 malých chlapcov.

Tu nastáva zásadný problém, s ktorým sa ozýva ešte väčšia skupina ľudí na internete. Rozbehla sa kontroverzia, ktorá hovorí, že predstavovať násilníkov a masových vrahov v televízii predsa len nie je dobrý nápad. Sú odsudzované myšlienky toho, že má služba profitovať na tragédiách z reálneho života a predsa tak aspoň čiastočne glorifikovať tieto monštrá.

Na ktorú stranu sa prikláňate vy? Ste radi, že je seriál Monster obnovený pre ďalšie dve série alebo by sa nemali rozprávať príbehy ďalších vrahov a násilníkov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -