Trailer na The Midnight Club ukazuje ďalší mrazivý príbeh od tvorcov Záhadného sídla Bly

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Midnight Club

Mike Flanagan sa stáva vo svete dnešného hororu veľkým menom. Spolu so svojím kolegom Trevorom Macym priniesli už niekoľko poriadne desivých seriálov, všetky z nich pre Netflix. A stremovacia služba teraz v rámci svojich osláv prináša prvý trailer na The Midnight Club, ich ďalší spoločný projekt.

Začíname pohľad na takzvaný Rotterdam Home, ktorý je hospicom pre smrteľne choré deti. Vidíme digitálne hodinky, ktoré ukazujú polnoc, pretože o tomto čase sa tu začínajú príbehy. Skupina ôsmych tínedžerov tu totiž založí morbídny klub, v ktorom si rozprávajú temné príbehy, vždy presne o polnoci, kým čakajú na svoj nevyhnutný osud.

Paktom privolajú temné sily

Nakoľko však vedia, že príde, tak uzavreli šokujúcu dohodu. Keď niekto z nich zomrie, musí prísť za ostatnými, aby im prezradil, aké je to na druhom svete. Lenže tento pakt má mrazivé následky a a ústav sa stane posadnutý temnými okultnými silami. To nám naznačuje aj tajomná, smrť pripomínajúca postava, ktorá sa pri jednom záblesku ukáže vo videu.

To okrem prázdnych, samých o sebe desivých chodieb, ukazuje osem hlavných predstaviteľov. Zahrajú si ich Iman BensonAdiaIgby RigneyRuth CoddAya FurukawaAnnarah CymoneWilliam Chris Sumpter, a Sauriyan Sapkota. Každý z nich povie jedinú vetu.

the midnight club
Zdroj: screenrant.com

Hrôzostrašná básnička na spečatenie dohody

Tá súvisí s hrôzostrašnou básničkou, ktorou spečatili svoju dohodu. Vety sú: „Tým pred nami. Tým po nich. Tým blízko. A tým ďaleko za. Videným aj nevideným. Tým, čo sú tu, ale nie sú tu.“ Už len samotné slová stačia na naskočenie zimomriavok.

Zvyšok hereckého obsadenia tvoria Zach Gilford, Matt Biedel, Samantha Sloyan, Larsen Thompson, William B. Davis, Crystal Balint, Patricia Drake a Heather Langenkamp. Trailer na The Midnight Club nám zverejňuje aj dátum, kedy seriál príde na streamovaciu službu. Bude to 7. októbra.

the midnight club
Zdroj: paperwriter.ca

Podľa knižnej predlohy

Nejde o pôvodný príbeh od Flanagana, tak ako to bolo pri Midnight Mass. Tentoraz vychádzajú z knihy od Christophera Pikea s rovnakým názvom. Avšak to nie je až takým prekvapivým faktom, keďže väčšina jeho ostatných diel tiež vychádza z knižnej predlohy. Prvá časť dvojsériovej ságy The Hauting s názvom Dom na kopci vychádza z klasického románu od Shirley Jackson.

Druhý seriál, Strašidelné sídlo Bly, nemá jednoznačnú predlohu. Čerpali pri ňom z viacerých prác Henryho Jamesa. Najrozpoznateľnejšia je však vraj The Turn of the ScrewA aj ďalšia miniséria, ktorú chystá so svojou dlhoročnou spolupracovníčkou Kate Siegel, je podľa slávnej knihy. Ide o The Fall of the House of Usher od Edgara Allana Poea.

midnight club
Zdroj: nerdist.com

Prednosť ešte pred Usherovcami

Nakoľko začalo nakrúcanie tohto projektu v januári, očakávalo sa, že práve ten bude ďalšou prácou. Oznámenie o Polnočnom klube teda prišlo veľmi nečakane. Avšak podľa popisu aj prvej ukážky to rozhodne vyzerá ako príjemné prekvapenie, ktorý poskytne na sychravú jeseň tú pravú desivú atmosféru.

Ako sa vám páčil trailer na The Midnight Club? Ste zvedaví na ďalšiu prácu od Mikea Flanagana o hospici s nadprirodzenými silami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -