Joker 2 je oficiálne potvrdený! Naznačuje názov filmu príchod Harley Quinn?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Joker 2 potvrdený

Po mnohých dohadoch, špekuláciách, rozhovoroch s režisérom aj hercom v hlavnej úlohe, je to oficiálne. Todd Phillips zverejnil na svojich sociálnych sieťach fotografie, na ktorých Joaquin Phoenix číta scenár. Ten nesie názov Joker: Folie à Deux. Takýmto spôsobom teda potvrdil pokračovanie ich úspešného projektu a Joker 2 sa stáva realitou.

Prvý film prišiel v roku 2019 a získal si priazeň divákov aj kritikov. Bol nominovaný na 11 ocenení filmovej akadémie. Nakoniec premenil z nich dve – za hlavného herca a za filmovú hudbu, originálny soundtrack. Túto sošku im priniesla islandská skladateľka Hildur Guðnadóttir. Okrem týchto ocenení si zarobil cez 1 miliardu z premietaní v kinách po celom svete.

Joaquin Phoenix improvizoval vo filme Joker
Zdroj: monitoruldevrancea.ro

Iná verzia známej postavy

Samozrejme, išlo predsa o úplne iné stvárnenie známeho záporáka od DC. Nešlo o známeho „princa zločinu v Gothame“, ale o muža, ktorý bojuje s mentálnou poruchou. Ašpirujúci komediant Arthur Fleck musí čeliť výsmechu za jeho správanie a tak stále spadá ďalej do špirály, ktorá z neho spraví Jokera.

Spolu s Phoenixom sa objavilo kvalitné herecké obsadenie. Medzi nimi Robert De NiroZazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Shea Whigham, Douglas Hodge, Dante Pereira-Olson, Sondra James, aj Carrie Louis Putrello. Scenára napísal Scott Silver a to spolu s režisérom.

Joker v slovenských kinách
Zdroj: digitalspy.com

Druhá postava s duševnou poruchou

Teraz je nám jasné, že si spoluprácu zopakovali. V príspevku na Instagrame je totiž scenár v červenom obale (ktorý tak skvele vystihuje outfit postavy) s ich menami. Na druhom obrázku je predstaviteľ hlavnej úlohy ako si scenár číta, s cigaretou v ústach, rovnako ako Arthur samotný. Vidíme aj podtitul, ktorý je Folie à deux.

Tento pojem z francúzštiny odkazuje na duševnú poruchu, ktorú majú dve osoby s blízkym emocionálnym putom rovnakú. Takže nám nakoniec môže naznačovať viac, ako by sme si mysleli. Žeby sme dostali v tejto filmovej verzii novú podobu doktorky Harleen Quinzel, známej ako Harley Quinn?

Čaká nás Harley Quinn?

Samozrejme nič také o filme Joker 2 ešte nevieme. Ale kto iný by mal mať s Jokerom bližšie emocionálne puto? V tom prípade je vhodné uvažovať, ktorá herečka by ju mohla stvárniť. Nepredpokladáme, že by si aj tu zopakovala svoju úlohu Margot Robbie, ktorá ju hrá v DCEU. V Suicide Squad je totiž spárovaná s inou verziou princa zločinu.

Samozrejme ide len o prvotné informácie a nakrúcanie sa ešte len chystá. Preto je skoro robiť predpoklady, avšak tento názov môže byť zaujímavou nápoveďou. Sme zvedaví aj na to, či podtitul zostane aj vo finálnej verzii alebo bude zmenený. V každom prípade ide o ďalšiu skvelú príležitosť, prečo si znovu pozrieť prvého Jokera, aktuálne aj na HBO Max.

Čo hovoríte na názov druhého Jokera? Myslíte si, že naznačuje príchod Harley Quinn? Tešíte sa, že pokračovanie bolo konečne oficiálne oznámené? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -