Bude Willem Dafoe vo filme Joker 2? Herec predložil perfektný nápad

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Willem Dafoe vo filme Joker 2?

Willem Dafoe ako Joker by bol splneným snom pre fanúšikov. Zrejme nenájdete na internete viac ohlasov na obsadenie nejakej komiksovej postavy, ako práve pri ňom. Filmy, ktoré ale momentálne existujú v rámci filmového sveta DC, nezapadajú do konceptu, že by ho mohli ako postavu obsahovať. Bola by tam ale jedna okľuka, ktorú našiel on sám.

Podľa jeho nápadu by sa mohol objaviť v pokračovaní filmu Joker od Todda Phillipsa. Hlavnú úlohu v tomto filme hrá Joaquin Phoenix. Postavu úplne pretvorili a dali jej viac dramatickú rovinu. Protagonistom tu je Arthur Fleck, človek, ktorý je kvôli svojej vrodenej poruche čoraz viac odsudzovaný okolím.

joaquin phoenix joker 2
Zdroj: hdqwalls.com

Ako to je s pokračovaním?

To sa prejaví na jeho duševnom zdraví a postupne prepadá do šialenstva. Dostali sme perfektný náhľad do psychiky postavy a predstavili nám ju ako nikdy predtým. A navyše sme dostali koniec, ktorý zamotal hlavu nejednému divákovi. Avšak koniec poskytoval zároveň aj priestor na to, aby mohlo vzniknúť prípadné pokračovanie.

Režisér sa vyjadril, že by ho bol ochotný priniesť. Ale to iba v prípade, že by dostal dostatočne kvalitný nápad, podobne ako pre prvú časť. Phoenix sa v rozhovoroch už opakovane vyjadril, že on zatiaľ o ničom nevie, ale pri tvorbe prvého filmu mali pre „toho chlapíka“ ďalšie nápady.

joker bruce wayne
Zdroj: popsugar.co.uk

Prepojenie s Batmanom zatiaľ zrejme nie

S jeho najznámejším súperom, Batmanom, by nás zatiaľ asi súboje nečakali. Ako sme videli v prvej časti, Bruce Wayne bol zatiaľ len malým chlapcom. Ale možno práve stretnutie s Arthurom bol pre neho podnet, aby sa stal hrdinom v Gothame. A predsa len, filmárske kúzlo nás môže priniesť kamkoľvek.

Avšak s kvalitným nápadom, na ktorý Phillips čaká, teraz mohol prísť niekto iný. Magazín GQ viedol nedávno interview o parádne obsadených postavách do filmov Spider-Man: Bez domova alebo Ulička nočných môr. A okrem rozhovorov o nich prezradil Willem Daofe, že by sa rád objavil vo filme Joker 2.

willem dafoe joker
Zdroj: movieweb.com

Herec by mal perfektný nápad

Nechcel by tam byť však náhradou za Joaquina Phoenixa. Práve naopak, chcel by si zahrať po jeho boku. Ako by mohol fungovať tento nápad prezradil takto:

„Mohlo by byť niečo zaujímavé, akože, podvodník vydávajúci sa za Jokera. Takže Joker, ktorý ale nie je Jokerom. Ale nesúperili by spolu. Ak máte Jokera, ktorého hrá Joaquin Phoenix a niekoho, kto imituje, čo spravil alebo sa snaží na tom priživiť, to máte základ na zaujímavý príbeh. O tom som sníval. Ale okrem toho som o tom ešte s nikým nehovoril. Vy ste prví.“

Herca by sme určite ako postavu radi videli

Musíme priznať, že jeho nápad s napodobiteľom Jokera je viac ako zaujímavý. Je škoda, že ešte nikde tento nápad neprezentoval. Ale kto vie, možno si to práve teraz režisér (alebo štúdio) všimnú a nápad rozpracujú.

Všetci by sme totiž herca radi videli v postave princa zločinu z Gothamu. Že dokáže skvele zahrať postavy v šialenstve nás presvedčil práve v spomínanom Spider-Manovi. Ale samozrejme o svojom hereckom nadaní v rozsahu presviedča dlho, len za posledné roky sú to úlohy vo filmoch Maják alebo Pri bráne večnosti.

Aj vy by ste chceli, aby sa Willem Dafoe ukázal ako Joker? Ako sa vám páči jeho nápad, ktorý by sa dal uviesť do pokračovania filmu s Joaquinom Phoenixom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -