Je premiéra druhej Duny ohrozená? Štúdio zvažuje presun na rok 2024 , dôvodom sú štrajky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vydá Warner Bros. zvyšné filmy roku 2023?

Kvôli nedohode s filmovou alianciou sa minulý týždeň pridali k štrajku scenáristov aj samotní herci. Hollywood je tak v akejsi pauze, počas ktorej nielenže nemôžu byť hercami propagované filmy, ale ohrozené sú aj ich premiéry. Niektoré spoločnosti tak zvažujú, či za daných okolností vôbec púšťať do kín svoje projekty. Filmová skupina Warner Bros. Discovery dokonca prehodnocuje filmy do konca roka 2023, ktoré majú ísť do kín.

Jedným z nich je napríklad muzikál Purpurová farba, ktorý produkuje Oprah Winfrey. Ten sa mal dostať do kinosál po Vianociach, 25. decembra. Ešte predtým sme mali vidieť pokračovanie DC komiksovky Aquaman a Stratené kráľovstvo. Film, v ktorom hlavnú rolu hrá Jason Momoa, sme mali vidieť od 20. decembra.

purpurová farba
Zdroj: ign.com

Uvidíme Aquamana a Dunu až budúci rok?

Najviac zdrvujúcou správou pre fanúšikov by však bol posun Duny. Pokračovanie, respektíve adaptácia druhej polovice prvej knihy od Franka Herberta, je veľmi očakávaným projektom. Na veľkom plátne, tak, ako bolo zamýšľané, sme si ho mali pozrieť od 2. novembra.

Prvá časť filmu nás nechala vo veľmi napínavom momente, keď sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) pridal k Fremenom. Znalci predlohy a tí, čo si už pozreli epické ukážky, vedia, že spolu s nimi bude ako nový mesiáš púštnej planéty Arrakis viesť vojnu proti imperátorovi Shaddamovi IV. (ktorého hrá Christopher Walken).

Duna: Časť druhá trailer
Zdroj: joblo.com

Pri dlhom štrajku môžu nasledovať ostatné štúdiá

Skvelé postavy stvárňuje aj zvyšok pridaného obsadenia. Po Javierovi Bardemovi či Joshovi Brolinovi sa pre Časť druhú pridali Austin Butler ako Feyd-Rautha Harkonnes alebo Florence Pugh ako princezná Irulán. Jazdu na piecošných červoch si však na jeseň nepozrieme, ak sa Aliancii nepodarí dohodnúť s autormi a umelcami, čím by sa mohli štrajky predĺžiť dokonca na mesiace.

Na druhú stranu, zo strany Warnerov by mohlo ísť o rozumný krok. Predsa len sa chystali vypustiť dva očakávané blockbustery pomerne blízko k sebe. Uvidíme však, ako nakoniec tento plán dopadne. A či ho prinajhoršom po uskutočnení nebudú nasledovať aj ostatné štúdiá…

Čo hovoríte na to, že sa Warner Bros. chystajú odložiť filmy z roka 2023? Myslíte si, že sa štrajky predĺžia a budú musieť plán realizovať? Na ktorý z nich by bolo pre vás čakanie najviac neznesiteľným? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -