Duna: Časť druhá prepisuje novým trailerom dejiny sci-fi. Najväčší vojnový veľkofilm ti odpáli zmysly

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vojnový veľkofilm desaťročia či najväčšie sci-fi v dejinách kinematografie. Nový trailer na film Duna: Časť druhá (Duna 2) dokazuje, že režisér Denis Villeneuve prinesie audiovizuálny majsterštik neskutočných rozmerov. Po snímkach ako Zmiznutie, Prvý kontakt alebo Blade Runner 2049 bola prvá časť Duny šesťnásobným oscarovým triumfom. Jej pokračovanie nebude obyčajným filmom, ale skutočne filmovou udalosťou roka. Zatiaľ čo adaptácia prvej polovice knihy spisovateľa Franka Herberta nastavila svet, postavy a udalosti v ňom, Časť druhá odpáli vojnu o moc a začiatok krvavej krížovej výpravy.

Naozaj nás čaká vojnový veľkofilm – druhá polovica knihy je zameraná na vojnu nielen o moc nad piesočnou planétou Arrakis, ale nad celým známym vesmírom. Časť druhá bude pokračovať v ceste Paula Atreidesa (Timothée Chalamet), ktorý ide po smrti svojho otca za pomstou Imperátorovi Shaddamovi Corrino IV v podaní Christophera Walkena. Práve on stojí za intrigami, vojnou a je otcom pre príbeh dôležitej princeznej Irulán (Pugh). Toho nám nový trailer na Duna 2 ukazuje vôbec po prvýkrát a musíme uznať, že ide o skvelý výber herca.

Nový trailer na veľkofilm Duna 2

Tiež dostávame pohľad na nové tváre – Florence Pugh ako princeznú IrulánLéu Seydoux ako Lady Fenring a hlavne Austina Butlera v úlohe Feyd-Rautha Harkonnena. Jeho vzhľad je priam monštruózny, postava má predstavovať „olympijského majstra meča zmiešaného so sériovým vrahom“. Dokonca ho vidíme v čierno-bielej scéne odohrávajúcej sa v bojovej aréne.

Z pôvodného obsadenia sa ďalej vráti Zendaya ako Chani (ktorá tu zohráva omnoho väčšiu úlohu), Rebecca Ferguson ako Lady JessicaJavier Bardem ako StilgarJosh Brolin ako Gurney HalleckStellan Skarsgård ako Barón Vladimir Harkonnen, Dave Bautista ako Glossu Raban či Stephen Henderson ako Thufir Hawat. Žiaden z trailerov nám však zatiaľ neukázal postavu malej Alie ani Grófa Hasimira Fenringa, ktorých hereckých predstaviteľov zatiaľ nepoznáme.

Duna 2 nový trailer
Zdroj: theplaylist.net

Duna: Časť druhá „preskúma mýtickú cestu Paula Atreida, keď sa zjednotí s Chani a fremenmi na vojnovej ceste pomsty proti sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu,“ uvádza oficiálna synopsa filmu. „Čeliac voľbe medzi láskou svojho života a osudom známeho vesmíru, snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predvídať iba on.“

Z nového trailer nám bolo načrtnuté, že Paula Atreidesa, medzi Fremenmi skôr známeho ako prorok Muad’Dib, čaká veľmi temná cesta. „Všetky moje vízie vedú k hrôze,“ varuje Paul svojho mentora Gurneyho Hallecka (Brolin). „Pretože strácaš kontrolu?“ pýta sa Gurney. „Pretože ju získavam,“ odpovedá. Samozrejme nechceme prezrádzať nič viac tým divákov, ktorí nečítali pôvodný knižný materiál. Treba sa však pripraviť na to, že Paul nie je typickým hrdinom sci-fi príbehu

Duna: Časť druhá dorazí do slovenských kinosál 2. novembra 2023.

Ako sa vám páči nový trailer na veľkofilm Duna 2? Čítali ste knižnú predlohu a veríte, že druhá časť bude majstrovským, audiovizuálnym dielom? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -