Denis Villeneuve nenakrúti seriál Dune: The Sisterhood. Vystriedal ho režisér Černobyľu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Villeneuve nebude nakrúcať The Sisterhood

Denis Villeneuve nebude režírovať seriál DuneThe Sisterhood. Projekt, ktorý má prísť na HBO Max, má byť akýmsi spin-offom alebo prequelom k Dune, ktorú priniesol do kín minulý rok. Práve preto, že sa intenzívne venuje príprave druhej časti, mu povinnosti nedovolia pracovať aj na „vedľajšom“ projekte.

Avšak môžeme si byť istí, že je stále v dobrých rukách. Réžiu si pod seba zobral Johan Renck. Poznať ho môžeme ako tvorcu uznávanej drámy Černobyľ, pričom práve on režíroval všetkých päť častí. Za túto prácu mu bolo udelené aj ocenenie Emmy. Jeho ďalšími prácami boli epizódy v seriáloch Breaking Bad alebo Bloodlines.

johan renck
Zdroj: popcultureconfidential.com

Sesterstvo Duny

Seriál sa má pozrieť na najznámejšie sesterstvo z rozsiahlej sci-fi série od Franka Herberta. Jeho syn Brian Herbert, často autor rozširujúcich príbehov, napísal knihu The Sisterhood of Dune (Sesterstvo Duny). Z nej bude tiež séria čiastočne vychádzať. A samozrejme, hovoríme o tajomnom ráde Bene Gesserit.

Pozrieť by sme sa mali aj na ich vznik skupinou sestier z rodu Harkonnenovcov. Toto sa stalo 10 000 rokov pred udalosťami v Dune. Odvtedy z pozadia ovplyvňujú politiku a stoja za intrigami v Impériu. Tým sa snažia dosiahnuť mier v univerze.

dune the sisterhood
Zdroj: geektyrant.com

Plány Bene Gesserit ich priviedli na Arrakis

Pritom ale sledujú svoje vlastné plány. Tie ich privedú na záhadnú planétu Arrakis, ktorá je jej obyvateľom známa ako Duna. To sú všetko veci, ktoré už poznáme z predošlých materiálov. Kanadský režisér už nedávno prezradil, že celý príbeh bude rozprávaný z pohľadu členiek Bene Gesserit.

Vedúcou osobnosťou seriálu bude Diane Ademu-John. V minulosti pracovala na seriáli Upírske denníky, neskôr na hororovom kúsku Strašidelné sídlo Bly. Vyjadrila sa, že je skutočne nadšená, že môže na sérii pracovať. Bene Gesserit ju vždy fascinovali. Zamerať sa na mocný rád žien je nielen relevantné a inšpirujúce, ale aj dynamické ako televízna séria.

Duna
Zdroj: Continental Film

Pred Časťou II, ale až budúci rok

Denis Villeneuve hovoril o seriáli Dune: The Sisterhood, že bude koexistovať s filmami. Pôvodne pre neho sľuboval dátum vydania ešte počas roka 2022. Teraz, aj výmenou režiséra, je dátum stanovený na rok 2023, presnejšie to špecifikované nie je. Stále by to však malo byť pred filmom Duna: Časť II, teda skôr ako v októbri budúceho roka.

Myslíte si, že je tento režisér vhodným kandidátom na príbehy Bene Gesseritu alebo by ste si predstavovali niekoho iného? Sklamalo vás, že Villenevue za projektom stáť nebude? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hyperbeast.som

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -