Prichádzajú X-Men do MCU? Najnovší Marvel seriál potvrdzuje šialenú teóriu. Na toto sme čakali roky!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoilery z finále Ms. Marvel. Pokiaľ ste epizódu ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Prichádzajú do MCU očakávaní X-Men? Seriál ponúka odpoveď

Kamala Khan (Iman Vellani) dostala na Disney+ svoj vlastný seriál. Okrem jej pozmenených kozmických schopností a vlastných príbehov priniesla na konci dôležité odhalenie. Finále Ms. Marvel nám potvrdilo, že mutanti už sú súčasťou filmového vesmíru! Znamená to, že prichádzajú X-Men do MCU?

Samozrejme, príchod X-Menov očakávame už dlhé roky. Miestami na nich dostávame aspoň drobné odkazy, ako napríklad Madripoor v The Falcon and the Winter Soldier. Bol to však až posledný Doctor Strange, ktorý jedného (a jedného z najdôležitejších) priamo ukázal. Bol to Patrick Stewart ako Professor X s (neuspokojivou) cameo úlohou.

x-men mcu
Zdroj: thedirect.com

Kamaline schopnosti sú ako…

Ako ich bude vnímať už ustanovený svet a kto všetko k nim bude patriť (bude to aj Scarlet Witch… ak prežila?) ešte nie je jasné. Teraz sme však dostali veľký krok vpred. Šiesta epizóda prvej série nám ukazuje ústrednú postavu, ako sa rozpráva so svojim kamarátom Brunom (Matt Lintz). Dlho sme hútali, čo je pôvodom jej síl.

Teraz sa to konečne dozvedáme. Z jeho úst zaznelo, že jej schopnosti sú iné, ako boli v jej rodine. Môže za to istá úprava v génoch, ktorá je „ako mutácia“. Následne však prichádza dôležitý prvok. Ľahko ste ho mohli zmeškať, ale zaznela jedna linka zo znelky animovaných X-Menov z 90. rokov.

ms marvel mutanti
Zdroj: sportskeeda.com

Inhumans definitívne out, je mutantom

Tú istú sme mali použitú práve, keď sa objavil Charles Xavier vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Nie je to prekvapením, predsa išlo o jeho priame stvárnenie z toho animáku. Marvel na neho navyše získal práve po odkúpení spoločnosti Fox. A ako vieme, tak chystá aj ich pokračovanie, ktoré nazvali X-Men ’97

Takže je to jasné, po finále Ms. Marvel sú súčasťou MCU už aj mutanti a tým pádom aj X-Men. Ako je však možné, že sa neprejavili žiadnym spôsobom už skôr? Na to sa zase musíme trochu vrátiť a pozrieť sa na pôvod Kamaliných schopností. Predloha, v ktorej sa objavila, ju zaraďovala do rasy známej ako Inhumans.

x-men mcu serial
Zdroj: comicbook.com

Terriganská hmla vs. náramok

Boli to geneticky upravení ľudia, na ktorých experimentovali príslušníci rasy Kree a tak dostali svoje schopnosti. Marvel Television sa pokúšala o ich seriálové spracovanie, avšak nemali s tým úspech. Mohlo by sa zdať, že sa snažia zametať stopy s pozmenením mladej hrdinky. Jediný problém je však, že sa Black Bolt, aj s rovnakým hereckým predstaviteľom, tiež ukázal ako člen Illuminati

Kamala teda bola ich súčasťou, ale o svojich schopnostiach dlho nevedela. Rok 2013 zavŕšil veľkolepo budovanú sériu Infinity (ktorá, ako tušíte, sa točila okolo Kameňov nekonečna, ktorú v MCU zavŕšilo Endgame). Následkami z nej bola opäť uvoľnená takzvaná terriganská hmla. Išlo o plynný mutagén, ktorý dokázal prebudiť u Inhumans schopnosti.

Ms Marvel
Zdroj: gamerant.com

Dostávame však aj náznak na pôvodné schopnosti

Ms. Marvel dostala možnosti naťahovať svoje končatiny a telo. Do seriálu boli značne pozmenené na kozmickú energiu. Aj keď, veľmi uspokojujúco sme dostali v poslednej časti aj túto súčasť. Po hláške „embiggen“, ktorú poznáme z predlohy (a originál zo Simpsonovcov, len tak mimochodom) dostávame aj jej zväčšené telo.

Seriál nám v svojich príbehoch ukázal niečo podobné, ako je vyššie popísané. Šestnásťročná Khan našla náramok po svojej starej mame. Ten sa nadväzuje na energiu z dimenzie Noor, ktorá tu začala prenikať a „odomkla“ u nej jej sily. Ak by nebola úplne uzavretá, existuje viac takýchto brán alebo z nej preniklo dostatok energie, tak mohla práve Ms. Marvel vysvetliť, ako môžu mutanti existovať v MCU bez ich predošlého spomenutia.

Ms. Marvel potitulková scéna
Zdroj: thedigitalfix.com

Videli sme aj nový počiatok Sentinelov?

Skvelý a kreatívny spôsob, ako priniesť nové postavy a neorientovať sa stále tak na multiverzum. Môže byť pomerne kontroverzné, keď by takýmto spôsobom „vznikol“ Wolverine, Cyclops či Jean Grey, ale koniec koncov, to pôvodne hovorili aj na sily Kamaly Khan. Nakoniec to dopadlo viac ako dobre.

Ešte sa treba pozrieť na jednu vec. Po hlavnej hrdinke a neskôr aj jej milostnom záujme/kamarátovi/vodičskom inštruktorovi Kamranovi išla organizácia známa ako Damage Control. Ich sme poznali už pre zatknutie Spider-Mana. Vyzerá však, že na ľudí so schopnosťami sú extrémne drsní a chcú ich za každú cenu dostať. A používajú mimoriadne rozvinuté technologické vychytávky. Videli sme tak počiatky Sentinelov?

ms marvel captain marvel
Zdroj: nme.com

Ešte jedno prekvapenie po titulkoch

Posledná časť Ms. Marvel tak bola obrovským prekvapením. Nielenže nám potvrdila mutantov v hlavnom filmovom vesmíre, ale ešte priniesla aj obrovské prekvapenie v potitulkovej scéne. V ňom si mladá hrdinka vymienila miesto s jej vzorom Carol Denvers, teda Captain Marvel. Už sa nevieme dočkať, ako sa v júli budúceho roka stretnú v The Marvels!

Pozdáva sa vám spôsob, akým ukázala Ms. Marvel, že sú mutanti a tým pádom aj X-Men súčasťou MCU? Je to podľa vás šikovný spôsob ako ich zaradiť teraz alebo pre vás príliš veľká zmena? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -