Penguin z filmu The Batman dostane vlastný seriál. Ukáže sa v úlohe nespoznateľný Colin Farrell?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Batman dostane ďalší spin-off s Penguinom

The Batman od Matta Reevesa je ešte pomerne ďaleko od vydania, avšak už nám oznámili druhý spin-off. Tento sa má zamerať na klasického záporáka, Penguina. Pre HBO Max ho Reeves produkuje spolu s Dylanom Clarkom. Ako na ostatných projektoch, pracujú pod záštitou Warnes Bros. aj DC Entertaiment.

Je to skvelou správou, že dostávame ďalší seriálový spin-off. Prvý oznámený sa má zamerať na policajné oddelenie v Gotham City. Bude prequelom k filmu a má v podstate nakopnúť nový Batman vesmír na televíznych obrazovkách. Pozrie sa na celú radu komplexných charakterov v rámci mesta, ale aj na jeho stúpajúcu korupciu.

seriál Gotham PD
Zdroj: avatars.alphacoders.com, nerdgasmpodcast.com

Stúpajúca korupcia v Gotham City

Režisér povedal, že si pre seriál vezme veľa z komiksu Batman: Year One. Pozrie sa späť mnoho rokov, kde sa maskovaný hrdina ešte len začal stavať proti hrozbám svojho mesta. A film by mal preto vychádzať najviac z predlohy Batman: Year Two.

Do toho teraz dostávame projekt zameraný na Penguina. Pozrieme sa na jeho stúpajúcu moc v Gothame a jeho ovládanie prostredníctvom zločinu. Pripraviť sa vraj máme na krimi podobné Zjazvenej tvári (Scarface), kde sa obyčajný chlapec z radov utečencov dostal až na vrchol kriminálnikov v Miami.

film Scarface
Zdroj: empireonline.com

Podobný ako Scarface

A tento príbeh by mal iste určité podobnosti. Oswald Chesterfield Cobblepot bol odstrkovaným a šikanovaným dieťaťom a postupne sa od malého zlodejíčka vypracoval až na šéfa mafie v Gothame. Aj vďaka štúdiu ornitológie získal svoje alter ego Penguin, ale ostatní (a musíme povedať, že predovšetkým on sám) ho označujú aj za „gentlemana zločinu“ vďaka jeho cylindru a monoklu.

Nepadlo však ešte žiadne vyjadrenie o tom, či by si aj tu mal rolu zopakovať Colin Farrell. Rozhodne však dúfame, že to tak bude. Zatiaľ nám totiž stačili iba obrázky z natáčania a zopár krátkych záberov z traileru na to, aby si nás svojou úlohou získal.

colin farrell penguin
Zdroj: gamerant.com

Colin Farrell v úlohe na nespoznanie

Práca v maskérni nás totiž prinútila váhať, či je to skutočne on a tomu hovoríme pravá herecká obeta. Nevidíme teda žiaden dôvod, prečo by The Batman spin-off zameraný na Penguina nemal mať v roli toho istého herca.

Čo hovoríte vy na potvrdenie ďalšieho seriálu zo sveta Reevesovho Batmana? Tešíte sa na príbeh vzostupu moci Penguina? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -