Marvel upravil potitulkovú scénu vo WandaVision. Čo v nej teraz vidíme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Potitulková scéna z WandaVision sa zmenila

Príbehy Wandy Maximoff a Visiona v prvom Marvel seriáli na Disney+ sa skončili už v marci. To však nebráni tvorcom, aby spravili aj teraz zopár zmien a tak opäť upútali pozornosť fanúšikov. Potitulková scéna z WandaVision nám v marci ukázala ako Scarlet Witch medituje na odľahlej chate. A vyzerá to tak, že hľadá alternatívne reality, v ktorých by objavila svoju rodinu.

A po troch mesiacoch chcú vedúce osobnosti z Marvelu, aby sme upriamili pozornosť opäť na tento seriál. Užívateľ Redditu ANotCoolGuy si chcel šou na streamovacej službe opäť pozrieť a objavil niečo zvláštne. V poslednej scéne si všimol niečo, čo tam predtým nebolo.

WandaVision detail I noticed from marvelstudios

Zmenu naozaj spravili v Disney

Podľa videa by to síce mohlo vyzerať, že úpravu spravil on sám alebo nejaký iný fanúšik. Avšak viaceré zdroje, vrátane veľmi dôveryhodného Murphy’s Multiverse potvrdili, že práve toto je reálna potitulková scéna, ktorá je aktuálne na Disney+.

Tu išli aj viac do detailov. Všimli si tiež, že bola zmenená aj okolitá scenéria. V titulkoch sa zmenili nejaké mená, respektíve pridali, k tomu sa ešte vrátime. Najhlavnejšie je upriamiť pozornosť na zvláštnu siluetu či tieň, ktorý sa vznáša približne v polovici obrazu.

wandavision sitlueta
Zdroj: murphysmultiverse.com

Je to Strange?

Identita tejto postavy nebola odhalená. Najviac ľudí ale predpokladá, že by mohlo ísť o postavu Benedicta Cumberbatcha. Samozrejme, Doctor Strange je najlogickejšou voľbou, keďže jeho príchod a jeho ďalšie filmové dobrodružstvo je naznačované práve koncom WandaVision. Vieme, že Scarlet Witch, ktorú hrá Elizabeth Olsen, sa objaví práve vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

A to by potvrdzovalo práve aj pridanie jediného riadku do titulkov. V sekcii hudby sa tu totiž uvádza, že počas predmetnej scény hrá „Doctor Strange Theme“, ktorú zložil Michael Giacchino. Ak by toto nemalo znamenať práve najvyššieho mága, tak by inak bolo pridávanie do titulkov zbytočné.

Je to chyba v CGI?

Nová potitulková scéna z WandaVision ale nachádza aj veľa skeptikov. Ľudia hovoria o tom, že chceli len, aby stromy po novom vyzerali krajšie (spomínaná zmena scenérie). A popri tom zabudli čosi správne editovať a tak im zostala šmuha v zábere. Iní zase hovoria o tom, že to môže byť iba kvapka vody na kamere. Nad tým iba neveriacky krútime hlavami a znovu sa vraciame k predošlému odstavcu a tvrdíme, že hudobný motív Doctora Strangea by tam nebol pridaný.

Jednoznačne sa teda dá povedať, že Disney nám dalo niečo, o čom môžeme zase diskutovať. Je v poriadku, že po úspechoch seriálov The Falcon and the Winter Soldier a polovice momentálne vysielaného Lokiho sa chcú vracať aj k seriálu, ktorým to začali. Či teda ide o chybu v CGI alebo naozaj spomínanú postavu, máme o čom diskutovať.

doctor strange wandavision
Zdroj: wallpapercave.com

Odpovede sa dozvieme až v The Multiverse of Madness

A debaty môžeme viesť takmer celý rok. Definitívnu odpoveď sa zrejme dozvieme až pri premiére pokračovania Doctora Strangea a toho, ako bude uvrhnutý do multiverza. Medzitým nám ho určite ešte niekoľkokrát naznačia. Je ale jasné, že čoraz viac pútajú našu pozornosť a dostanú nás 25. marca 2022 do kín.

Ako sa vám pozdáva nová potitulková scéna zo seriálu WandaVision? Myslíte si, že je tajomným tieňom Doctor Strange alebo ide len o chybu pri editovaní? Dajte nám vedieť vaše názory do komentárov.

Zdroj: comingsoon.net, cnet.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -