Disney prestane používať doterajší názov vesmírnej lode Boba Fetta. Dôvod je zrejme jasný

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Boba Fett už nebude mať loď s kontroverzným názvom

Známy lovec odmien zo série Hviezdnych vojen, Boba Fett, už nebude mať loď s kontroverzným názvom. Názov jeho vesmírneho plavidla totiž znie Slave I (otrok), čo môže vyvolávať viaceré nemilé spojitosti. Predtým vozidlo jeho otca Janga, útočná a hliadkovacia loď triedy Firespray-31, by mohlo byť spájané s ich temnejšou minulosťou.

A to sa samozrejme nespája s ideológiou Disney, pod ktorú prešla značka v roku 2015. Okrem toho je pre nich dôležité predávať aj hračky a spotrebný tovar a povedzme si na rovinu, s takýmto názvom to ide pomerne ťažko. A v tomto prípade je to LEGO. Známe stavebnice majú z preďalekej galaxie už toľko skladačiek, že by sme ich nespočítali ani na všetkých prstoch. Preto sa rozhodujú niektoré použiť aj znova, vo vynovenej forme.

Slave I
Zdroj: super-hobby.sk

Zmenu názvu nám odhalila stavebnica

Fettova loď sa takto prvý raz objavila už v roku 2000. Počas rokov mala niekoľko obnovených predajov, tento rok však prichádza s úplne novou verziou tohto modelu. A práve tak sme sa dozvedeli, že sa plánuje meniť názov. Zaujímavý spôsob, akým sa takúto informáciu dozvedieť, ale vždy sú možnosti.

Na stránke Jedi News robil jeden z jej moderátorov, James Burns rozhovor s LEGO Star Wars dizajnérmi. Teda konkrétne so šéfom dizajnov Jensom Kronvoldom Frederiksenom a vrchným návrhárom Michaelom Lee Stockwellom. Rozhovor vyzeral nasledovne:

Stockwell: Áno, postavili sme ďalšiu verziu. Už ju ale nevoláme Slave I. Je to Boba Fettova loď.

Burns: OK, prečo sa zbavujete názvu Slave I?

Frederiksen: Každý teraz také veci robí. Je to niečo, čo nebolo oznámené verejne, ale je to niečo, čo už Disney nechce využívať.

LEGO-Star-Wars-Boba-Fetts-Starship-75312
Zdroj: thebrickfan.com

Disney dáva od podobných názvov ruky preč

Potvrdili nám teda, že to je od Disney celkovo a nie len pre predmetnú skladačku. Je to teda jasné, Boba Fett už nemá loď, ktorá sa volá Slave I, ale jednoducho… Boba Fettova loď. Možno nenápadité, možno dostaneme časom iný názov, v každom prípade sa však zbavia tohto nepríjemného označovania.

Boba Fettov návrat slávil úspechy

A či sa to tak stane uvidíme ešte počas tohto roku. Druhá séria Mandaloriana na Disney+ totiž znovu predstavila postavu fanúšikom. Len pre zaujímavosť, prvý raz sa neobjavil až v piatej epizóde Hviezdnych Vojen (Impérium vracia úder), ale už dva roky predtým. Bolo to v animovanej špeciálnej vianočnej epizóde v roku 1978.

boba fett vianočný špeciál
Zdroj: starwars.com

Už si teda podnikol dlhú cestu a fanúšikovia sú jednoznačne nadšení, že sa znovu ukázal (lebo sme neverili, že Sarlaccove jamy boli jeho skutočným koncom). Ba čo viac, dostane vlastný spin-off s názvom The Book of Boba Fett. Zatiaľ o ňom dokopy nič nevieme, v podstate iba to, že sa k nám dostane v decembri 2021.

Je podľa vás oprávnené, že Boba Fett bude mať premenovanú svoju loď? Myslíte si, že sa to týka aj pripravovaného seriálu? Aký názov by mala mať podľa vás?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -