Kto z hereckého obsadenia Duny chcel vo filme viac vlastnej nahoty? Dôvod ale dáva zmysel

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Duna a viac nahoty?

Existuje iba málo slovných spojení, ktoré by sme si niekedy mohli myslieť, že by išli dohromady. Zrejme neexistuje človek, ktorý by si pozrel veľkolepý sci-fi film od Denisa Villeneuvea a povedal si „Duna by potrebovala viac nahoty“. Avšak existuje osoba, ktorá si to povedala. Dokonca z obsadenia filmu na motívy knihy Franka Herberta.

Tým je Stellan Skarsgård, ktorý vo filme stvárnil baróna Vladimíra z rodu Harkonnenovcov. Tento švédsky herec postavu vystihol absolútne perfektne a stačilo, aby sa ozval a na tele nám naskakovali zimomriavky. Viac ich však prišlo, keď sa na plátne objavil. Perfektný make-up tiež spravil svoje.

baron harkonnen
Zdroj: slashfilm.com

Tvorca masiek o niekoľkohodinovom procese

Preto nie je prekvapením, že aj za túto súčasť si film vyslúžil nomináciu na Oscara. Tvorca masiek a kostýmov, Donald Mowat prezradil o tejto požiadavke a pohnútke v rozhovore pre magazín The Wrap. Povedal v ňom:

„Stellan miloval, keď mohol byť nahý ako barón. Zomierali sme smiechom, keď sa pýtal, aby mal viac scén, kde je nahý. Ale myslel to vážne – cítil, a celkom právom, že je barón viac desivý bez akéhokoľvek oblečenia, ako keď by bol zahalený v róbach alebo s brnením. Lenže trvalo piatim ľuďom približne štyri hodiny, kým spravili jeho maskovanie – a to v prípade, že bol oblečený. Keď bol nahý, tak to pre tých piatich ľudí bolo šesť a pol až sedem hodín. Je to síce veľký rozdiel, ale aj tak to stálo za to. Vždy sa pozerám či vo filmoch spozorujem falošné prostetiky, tak sme si na to dávali extra pozor – to aj vrátane obočia. Nahý nosil prostetické ruky, šľapy aj členky.“

duna viac nahoty
Zdroj: jnews.uk

Nomináciami vyjadrujú vďaku (takmer) každému

Úžasná práca umelcov, ktorí pracujú v maskérni. Nakoľko išlo o tak náročný proces, dáva logiku, že Stellan Skarsgård vo filme Duna nedostal viac nahoty. A zrejme sme za to aj radi. Charakterovo ide o zastrašujúcu postavu, ale výzorom o obéznu a grotesknú. A tú nepotrebujete v tejto forme vidieť.

Okrem kostýmov a masiek bola Duna nominovaná na ďalšie Ceny Akadémie. Medzi ne patrí nielen najlepší film (samozrejme), ale aj najlepší adaptovaný scenár, filmová hudba, výprava, strih či kamera. Veľkým prekvapením teda je, že na sošku nedostal príležitosť Denis Villeneuve za réžiu. To dokonca na sociálnych sieťach komentoval jeden z hercov, Josh Brolin, ktorý sa značne rozohnil.

Druhá časť v každom prípade ohlásená

Avšak aj napriek tomu režisér neúnavne pracuje na druhej časti. Filmovanie druhej polovice pôvodnej knihy má podľa informácií začať v lete. Harkonnenovci by v nej mali dostať ešte viac priestoru, ako sám odhalil. Avšak slová adresoval primárne na Rabbana, barónovho synovca, ktorého hrá vo filmoch Dave Bautista. Štúdio Warner Bros. už na Dunu 2 stanovilo aj dátum. Dočkať sa jej máme 23. októbra 2023.

Akého názoru ste vy? Mal by v druhej časti filmu Duna dostať Harkonnen viac nahoty? Alebo by jej malo byť, naopak, oproti prvému filmu menej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -