Najlepší film od čias Interstellaru. Netflix prináša brutálne temné sci-fi od tvorcu Justice League

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na sci-fi film Rebel Moon

Zack Snyder vytvoril príbeh tak silný a temný, že mu bol zamietnutý ako nápad na jeden zo Star Wars filmov. Dlho ho prepisoval, aby z neho vytvoril samostatný epos, ktorý nám v spolupráci s Netflixom onedlho prinesie. Tí šťastnejší ho už mohli vidieť a prinášajú svoje komentáre. Portál FandomWire pozbieral prvé reakcie na film Rebel Moon. Aký záver prinášajú?

Režisér priniesol svoju vlastnú víziu rozsiahlej vesmírnej opery, ktorá prichádza s prepracovaným svetom. Do centra stavia hrozivý Materský svet, ktorý chce postupne ovládnuť celú galaxiu. Vo vesmíre však vznikajú skupiny rebelov, ktoré proti impériu a prichádzajúcej tyranii bojujú.

Rebel Moon trailer
Zdroj: Netflix

Rozsiahly príbeh s prepracovaným svetom

Jednou z rebeliek je Kora (Sofia Boutella), ktorá kedysi velila imperiálnym jednotkám. Skrývala sa pred hrozivou mocou, keď ju však jej minulosť dostihne, musí zohnať bojovníkov s rovnakou motiváciou bojovať proti tyranom naprieč celou sústavou. Uvidíme tak pestrý kolorit postáv.

Zack Snyder, ktorý sa nerozlúčil práve v najlepšom so svojou predošlou spoločnosťou DC, upriamil svoju pozornosť na spoluprácu s Netflixom. Práve vďaka nemu mohol priniesť R-kovú jazdu s dynamickou akciou. Rozpráva však tak veľký príbeh, že musel byť rozdelený do dvoch filmov. Prvý z filmov Rebel Moon s podtitulom Child of Fire uvidíme na streamovacej službe 22. decembra.

Vyslúžil si 10-minútový potlesk, nechýbali slzy

My si na film počkáme ešte 2 týždne, mohlo ho však vidieť už niekoľko šťastlivcov. Boli to účastníci fanúšikovskej akcie CCXP 23 v Brazílii. Za veľa hovorí už samotný fakt, že po premietaní obdržal 10-minútové standing ovation, pri ktorom nechýbali ani slzy. „Takú vesmírnu operu nemôže spraviť nikto iný ako vizionársky Zack Snyder,“ hovorí Luan Damascena z Luando Filmes.

Samozrejme, diela tohto režiséra (medzi ktoré patrí napríklad aj Muž z ocele) vždy silno polarizujú fanúšikov. Našli sa aj názory, ktoré hovoria, že ide o príliš rozťahaný film a nešetria svojim hnevom voči chaotickému smerovaniu príbehu. Sú to však iba ojedinelé reakcie na Rebel Moon, drvivá väčšina nešetrí chválami.

Okamžitá klasika či Magnum Opus

The Hollywood Handle napríklad uvádza, že ide o okamžitú novú klasiku Zacka Snydera. Bitky sú epické a spomalených záberov je veľa, ale dobre využitých. Vyzdvihujú aj herecké výkony Sofie Boutelly a Michiela Huismana, ktorý si zahral bojovníka Gunnara. Nezabudli spomenúť ani triumfálny soundtrack od Junkie XL.

Atom Review hovorí o tom, že ide o MAGNUM OPUS. Celkovo je filmárstvo inovatívne a nejde len o ďalší sci-fi film, ale označujú ho za jeden z najlepších filmov vôbec. Emočné stávky sú podľa neho vysoké a akcia elektrizujúca. A koniec vraj perfektne sedí, ale nevieme sa po ňom dočkať ďalšej časti.

Najzásadnejšie sci-fi od vydania Interstellar?

Tom MCJL napríklad uvádza, že ide o najzásadnejšie sci-fi dielo odkedy vyšiel Interstellar (a to je pri jeho obľúbenosti čo povedať). Ďalej sa našli aj obrancovia filmu, ktorí nás vyzývajú k tomu, že si nemáme všímať nenávistné komentáre, pretože je film naozaj dobrý. Iné zase boli naozaj stručné a uvádzajú len, že sa máme 22. decembra na čo tešiť.

Navnadili vás prvé reakcie na sci-fi film Rebel Moon od Zacka Syndera ešte viac? Neviete sa ho po všetkej chvále dočkať 22. decembra na Netlixe? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: fandomwire.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -