Prvý trailer na epos Rebel Moon: Zack Snyder rozšíri hranice našej predstavivosti s vlastnou kozmickou operou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na epos Rebel Moon

Včera odštartovala (zväčša) videoherná udalosť s názvom Gamescom 2023. Jedna z jej otváracích sekvencií bola skutočne veľkolepá, pretože na nej vystúpil samotný Zack Snyder, režisér Armády mŕtvych či Justice League. Uviedol tam trailer na Rebel Moon, jeho vesmírny epos, ktorý chystá už roky. Teraz vidíme, že bude naozaj rozsiahly svojimi kreatívnymi postavami a mytológiou.

Pôvodne ho predostrel ako nápad na Star Wars film, spoločnosti Lucasfilm sa jeho vízia zdala až príliš temná. Tvorca preto svoje dielo upravoval a konečne ho bude môcť priniesť na Netflix. Samotná snímka bude rozdelená do dvoch častí, ktoré nesú názov A Child of Fire a Scargiver. Prezradil, že ani tam neplánuje skončiť, keďže má k tomuto svetu prichystanú 450-stranovú „bibliu“.

Star Wars od Zacka Snydera

Názov druhého filmu odkazuje na titulnú postavu, Koru, ktorú si zahrá Sofia Boutella. Je dieťaťom vojny, v ktorej impérium známe ako Mother World obsadzovalo planéty v systéme. Musela pod nimi slúžiť, teraz však prichádza jej čas, aby sa postavila proti útlaku. Vládne armády vedie krutý regent Balisarius (Fra Free).

Na mesiaci Veldt začne po čelení duchom zo svojej minulosti formovať rebéliu, pre ktorú musí pozbierať podobne zmýšľajúce osoby naprieč galaxiou. Tie sa stanú jej poslednou zostávajúcou nádejou. Najdôležitejším z nich bude ďalší vodca a bývalý člen Impéria, generál Titus, ktorého si zahrá Djimon Hounsou.

rebel moon rebeli
Zdroj: uhdpaper.com

Rozsiahly epos plný postáv

Ďalšími budú Charlie Hunman ako oddaný pilot Kai, Michiel Huisman ako Koryn priateľ Gunnar, Staz Nair ako kováč Tarak, Doona Bae ako majsterka meča a kyborg Nemesis, Ray Fisher a Cleopatra Coleman ako súrodenecké duo Darrian a Debra Bloodaxe či Jena Malone ako pavúčia bojovníčka Harmada.

Anthony Hopkins môže byť rozprávačom príbehu aj vďaka tomu, že predstaví prastarého mechanického rytiera Jimmyho. Súčasťou rebelov bude aj spravodlivosť hľadajúci nebinárny utečenec Milius (E. Duffy). Skupina však bude mať mocných nepriateľov, obzvlášť brutálny je admirál Atticus Noble (Cary Elwes), pravá ruka Balisaria. Slúži mu aj bezmenná postava, ktorú stvárni Corey Stoll.

rebel moon
Zdroj: nerdist.com

Bohatý obsah aj mytológia

Trailer na Rebel Moon nám prezrádza aj dátumy vydania oboch častí filmu. Tá prvá k nám dorazí 22. decembra, pričom druhej sa dočkáme v apríli budúceho roka. Skutočne, režisér potrebuje na rozprávanie príbehu, ktorý je tak dramaticky obsiahly ako Sedem samurajov, priestorovo rozľahlý ako pradaľeká galaxia a mytologicky bohatý, momentálne aspoň dve celovečerné snímky.

Páči sa vám podľa ukážky rozsiahly sci-fi epos od Zacka Syndera? Čo hovoríte podľa tohto náhľadu na Rebel Moon? Na ktorú jeho súčasť ste najviac zvedaví? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -