Prvá ukážka na The Fall of the House of Usher navnaďuje na gotické príbehy od Mikea Flanagana

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ukážka na The Fall of the House of Usher

Od Netflixu prichádza prostredníctvom ich sociálnych sietí prvá ukážka na seriál The Fall of the House of Usher. Ide o nový projekt Mikea Flanagana, ktorého môžeme poznať ako tvorcu The Haunting of Hill House či Midnight Mass. Tentoraz si berie inšpiráciu z diel Edgara Allana Poea.

Nebude to iba ten menovaný, ten sa však stane základom pre celú limitovanú sériu. V nej dostaneme osem častí, ktoré sú popisované ako „epický príbeh o chamtivosti, hrôzách a tragédiách“. Koniec koncov, aj zdrojová poviedka sa zameriava práve na motívy izolovanej rodiny, ktorá stráca svoju identitu a prepadá šialenstvu.

Dynastia Usherov zomiera rukou záhadnej ženy

Tu sa pozrieme na dvojicu chamtivých a nekompromisných súrodencov Rodericka a Madelin Usherovcov. Jeho si zahrá Bruce Greenwood a je aj v centre zverejneného videa. Jeho sestru stvárni Carla Gugino, s ktorou si Flanagan zopakuje spoluprácu po Hauntingu. Spoločne vybudovali spoločnosť Fortunato Pharmaceuticals, ktorá sa cez predaj liekov stala ríšou bohatstva, sily a privilegovanosti.

Na povrch však začínajú vyplavovať tajomstvá z ich minulosti a dediči dynastie Usherovcov začnú zomierať rukou záhadnej ženy z ich mladosti. Tú vidíme aj v ukážke a zdá sa, že bude predstavovať aj Havrana, iné legendárne dielo Poa. To nám pripomínajú aj opakované slová „Nevermore“ (u nás prekladané ako „Nikdy viac“).

the fall of the house of usher
Zdroj: netflix.com

Priestor dostanú aj iné diela Edgara A. Poa

Aj príspevok, ktorý k teaseru patrí, hovorí „prichádza si pre nich všetkých“. Zároveň nám zverejňuje aj dátum, kedy si projekt na streamovacej službe pozrieme. Objaví sa tam 12. októbra. Štyri z epizód režíroval samotný Flanagan, druhú polovicu si zobral na starosť jeho častý kolega Michael Fimognari.

Okrem spomenutých hercov si tu zahrajú Mary McDonell (Scream 4), Carl Lumly (Doktor Spánok) a objaviť sa má aj Mark Hamill. Ďalší, ktorých uvidíme budú Michael Trucco, T’Nia Miller, Paola Nuñez, Henry Thomas, Kyleigh Curran, Samantha Sloyan, Rahul Kohli, Kate Siegel, Sauriyan Sapkota, Zach Gilford, Crystal Balint, Aya Furukawa či Willa Fitzgerald.

Navnadila vás ukážka na The Fall of the House of Usher na nové gotické príbehy inšpirované Edgarom Allanom Poeom? Myslíte si, že pôjde o ďalší úspešný projekt Mikea Flanagana? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -